Peter Bosz zostanie zwolniony!

0

Miarka w końcu się przebrała – Peter Bosz zostanie zwolniony z funkcji trenera Borussii Dortmund. Klub wyda oficjalne oświadczenie w tej sprawie w niedzielę.

Kibice Borussii Dortmund od dłuższego czasu przechodzą przez trudne chwile. Ich ulubieńcy nie wygrali ligowego starcia od 30 września, a fatalnej serii nie udało się przerwać w sobotnim meczu z Werderem Brema. “BVB” przegrało 1:2, a po kolejnym blamażu klubowi włodarze zdecydowali się na zwolnienie trenera. Peter Bosz już w niedzielę przestanie być menedżerem zespołu.

Porażka z “Die Grün-Weißen” spowodowała, że zespół z Signal Iduna Park spadł na siódme miejsce w tabeli Bundesligi. Do tego dochodzi fatalna przygoda z europejskimi pucharami – Borussia nie wygrała ani jednego meczu w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a dwa remisy z APOEL-em pozwoliły jej na dostanie się do Ligi Europy.

Dziennikarze niemieckiego dziennika “Bild” są przekonani, że już w niedzielę klub wyda oficjalne oświadczenie w sprawie rozstania się z trenerem, który w 24 spotkaniach tylko 8 razy odnosił zwycięstwo. Kto zostanie jego następcą? Głównym kandydatem do przejęcia gorącej posady ma być Armin Veh. Mówi się, że Niemiec poprowadzi zespół do końca sezonu, a później do Dortmundu trafić Julian Nagelsmann.

Czy Borussia z nowym trenerem na ławce już w następnej kolejce przerwie fatalną serię? Graczy BVB czeka wyjazdowe stracie z Mainz, którego to będą faworytem. Według oferty przygotowanej przez bukmachera Fortuna kurs na ich wygraną wynosi 1,75.