Peter Bosz nie załamał się po derbach. “Jestem wojownikiem. Nie poddam się”

0

Borussia Dortmund mogła zakończyć serię bez zwycięstwa w Bundeslidze w świetny sposób, ale w derbach Zagłębia Ruhry przeciwko Schalke 04 zmarnowała wysoką przewagę i koniec końców musiała się zadowolić jednym punktem. Po meczu głos zabrał krytykowany w ostatnim okresie Peter Bosz.

Jeśli drużyna do przerwy prowadzi 4:0, to trudno oczekiwać innego rezultatu po końcowym gwizdku, niż jej wygrana. W sobotę mogliśmy się przekonać, że piłka nożna wciąż potrafi zaskakiwać. Boleśnie przekonali się o tym piłkarze Borussii Dortmund, którzy wypuścili z rąk prowadzenie 4:0 i w derbach Zagłębia Ruhry zremisowali z Schalke 4:4.

Borussia Dortmund w ostatnich tygodniach zawodzi, a sobotni remis dodał jeszcze oliwy do ognia. Coraz częściej słyszy się głosy, że Peter Bosz nie jest odpowiednią osobą na stanowisku trenera. Jeśli ktoś liczy, że Holender podda się do dymisji, to szansę są na to wątpliwe. Były szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam czuje rozczarowanie, ale nie zamierza się poddawać:

– Trudno to przeanalizować i poradzić sobie z tym. Czujemy się rozczarowani. Jeśli do przerwy prowadzisz 4:0, coś takiego nie może się wydarzyć. Moim zadaniem jest teraz podźwignięcie drużyny. Musimy w siebie uwierzyć, pozbyć się niepewności. Jestem wojownikiem. Byłem nim jako zawodnik i jestem jako trener. Nie poddam się.

Za winowajcę takiego, a nie innego wyniku uważa się także Pierre-Emericka Aubameyanga, który w 72. minucie został ukarany czerwoną kartką i osłabił zespół gospodarzy. Bosz uważa, że napastnik chciał pomóc drużynie w defensywie i nie można go winić:

– Chciał pomóc drużynie w defensywie, ale zrobił to zbyt agresywnie. Chciał dobrze. Nie chcę szukać wymówek, ale Kehrer też powinien ujrzeć czerwoną kartkę.