Paweł Dawidowicz dołączył do polskiej kolonii w Palermo

0

Potwierdzono kolejny transfer polskiego zawodnika do klubu US Palermo. Po tym, jak w tym okienku drużynę tę zasilili Radosław Murawski oraz Przemysław Szymiński, kolejnym nabytkiem sycylijskiego zespołu jest Paweł Dawidowicz.

Paweł Dawidowicz z Polski wyjechał bardzo wcześnie, bowiem w wieku 19 lat – po kilku dobrych występach w Lechii Gdańsk znalazł się na celowniku europejskich klubów. Ostatecznie w 2014 roku jego nowym zespołem została Benfica Lizbona, która za jego kartę zawodniczą zapłaciła 2,5 miliona euro.

Środkowy obrońca do portugalskiego zespołu przeszedł jako dobrze zapowiadający się zawodnik, ale nie przekonał trenera pierwszej drużyny, aby ten mu zaufał. Dawidowicz występował jedynie w rezerwach. Zawodnik w 2016 roku przeniósł się do Niemiec, gdzie przez rok grał w 2. Bundeslidze w barwach VfL Bochum.

22-latek w Bochum rozegrał 17 meczów, ale nie do końca spełnił pokładane w nim nadzieję. Dawidowicz wrócił do Lizbony, ale ponownie musiał szukać sobie nowego klubu. Środkowy obrońca znów został wypożyczony. Tym razem sił spróbuje w US Palermo, którego celem jest jak najszybszy powrót na najwyższy szczebel rozgrywkowy we Włoszech.

Palermo w oficjalnym komunikacie poinformowało, że Dawidowicz został wypożyczony na rok, ale włoski klub zapewnił sobie możliwość pierwokupu:

– Palermo sfinalizowało przejście Dawidowicza z Benfiki. Polski obrońca został wypożyczony z opcją pierwokupu i zostanie oficjalnie zaprezentowany w przyszłym tygodniu.

22-latek jest czwartym Polakiem występującym w Palermo. Podczas letniego okienka transferowego do będącego w Sycylii już dłużej Thiago Cionka dołączyli Radosław Murawski oraz Przemysław Szymiński.

Poprzedni artykułLV BET partnerem Piasta Gliwice
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Biała Gwiazda zwycięża w Płocku, kropka nad i Carlitosa