Przemysław Szymiński kolejnym Polakiem w Palermo

0

Przemysław Szymiński jest kolejnym polskim piłkarzem, który podczas letniego okienka zdecydował się na transfer do Włoch. Młodzieżowy reprezentant Polski pomyślnie przeszedł testy medyczne i podpisał kontrakt z US Palermo.

Wychowanek Rozwoju Katowice od poniedziałku przebywał na Półwyspie Apenińskim, gdzie przechodził testy medyczne przed transferem do klubu z Serie B – Palermo. Wszystko poszło zgodnie z planem i Przemysław Szymiński zmienił otoczenie.

23-latek za 250 tysięcy euro przeszedł z Wisły Płock do US Palermo. Środkowy obrońca z nowym zespołem podpisał trzyletni kontrakt, który będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku. Szymiński przyznał, że jego celem na przyszły sezon jest powrót wraz z Palermo do Serie A:

– Dziękuję Wiśle za szansę, którą otrzymałem, oraz za wszystkie piękne momenty, które razem przeżyliśmy. Będę uważnie śledził poczynania drużyny i mocno kibicował. Przede mną teraz szansa na zrobienie dużego kroku do przodu. Palermo to wspaniały klub z dużymi tradycjami, który potrafi kształtować zawodników. Dam z siebie wszystko, żeby wykorzystać swoją szansę. Wierzę, że przede mną i Palermo wspaniały sezon. Zrobimy wszystko, żeby wrócić do Serie A.

Młodzieżowy reprezentant Polski jest trzecim naszym rodakiem, który dołączył do kadry Palermo. W drużynie z Sycylii od 2016 roku występuje Thiago Cionek, a kilka dni przed Szymińskim do tego zespołu dołączył były piłkarz i kapitan Piasta Gliwice – Radosław Murawski.

Poprzedni artykułRezan Corlu podpisał umowę z AS Roma
Następny artykułJakub Serafin na rok w FK Haugesund