Paolo Mariani – Zniszczenia w prawym kolanie były większe, niż w lewym

0
milik

Profesor Paolo Mariani po raz drugi operował kontuzjowanego Arkadiusz Milika. Włoski chirurg w rozmowie z “SuperExpress” mówi o czasie rehabilitacji, a także zapewnia, że napastnik reprezentacji Polski wróci do gry silniejszy.

W przypadku kontuzji Arkadiusza Milika potwierdziły się najgorsze scenariusze. Reprezentant Polski po dokładnych badaniach dowiedział się, że zerwał więzadła krzyżowe przednie w prawej nodze i kilka chwil po diagnozie był już na stole operacyjnym. Podobnie jak w przypadku ubiegłorocznej kontuzji lewej nogi, tak i teraz, zabieg przeprowadził włoski specjalista – Paolo Mariani.

Mariani w rozmowie z “SuperExpress” zdradził, że nie widział meczu Napoli ze SPAL, a moment kontuzji odtworzył na telefonie:

– Nie, nie oglądałem. Moment feralnego zdarzenia odtworzyłem potem na telefonie, dostałem video clip z momentem odniesienia kontuzji. No cóż mogę powiedzieć, wyjątkowy pech. Nie ma przecież tak wielu piłkarzy, którzy w ciągu roku zrywają więzadła w obu kolanach. Ale nie było czasu na roztrząsanie sytuacji, bo już dziś operowałem Arkadiusza.

Milik ponownie zerwał więzadła krzyżowe przednie, jednak tym razem skala zniszczeń jest większa niż przy ubiegłorocznej kontuzji. Mariani zapewnił, że napastnik wróci do gry przed mistrzostwami świata, które w 2018 roku odbędą się w Rosji:

– Nie wdając się w medyczne szczegóły, zniszczenia w prawym kolanie były większe niż w lewym, które operowałem rok temu. Przez to operacja też trwała nieco dłużej, ponad 45 minut. Ale na szczęście nie oznacza to dłuższego procesu rehabilitacji. Ten będzie dokładnie taki sam jak za pierwszym razem, oczywiście jeśli nie zdarzą się komplikacje. Czyli około czterech miesięcy. Wiem, że dla Milika teraz najważniejsze jest, żeby wrócić przed Rosją, przed mistrzostwami świata. Moim zdaniem spokojnie zdąży.

Zgodnie z przewidywaniami reprezentant Polski był niezwykle załamany z powodu ponownego zerwania więzadeł:

– Tak, był bardzo, bardzo zasmucony, ale to normalne, wiele razy widziałem takie przypadki. Moje doświadczenie podpowiada mi jednak, że humor Arka z dnia na dzień będzie się poprawiał. Bo piłkarz najpierw jest w kiepskim nastroju, ale potem zaczyna się skupiać na rehabilitacji i te najczarniejsze myśli mijają.

Profesor Mariani uspokaja polskich kibiców i zapewnia, że to nie koniec wielkiej kariery 23-latka:

– Mam zupełnie inne zdanie. Proszę przekazać polskim kibicom i ich uspokoić: za jakiś czas to znów będzie ten sam Milik. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby wrócił na topowy poziom. Ba, jestem przekonany, że wróci!

_______________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułGrzegorz Krychowiak udowadnia, że najlepsze kluby Premier League wiele straciły
Następny artykułKontrakty sponsorskie w Bundeslidze. Bayern Monachium na czele