Panathinaikos ma na oku sytuację Guilherme

0

Legia Warszawa wkrótce może stracić kluczowego zawodnika. Guilherme nie zgadza się na warunki nowej umowy, a w mediach spekuluje się o chętnych klubach na jego pozyskanie.

Kontrakt Guilherme z Legią Warszawa obowiązuje już tylko przez pół roku – do 31 grudnia 2017 roku. Włodarze stołecznego klubu postawili swojemu zawodnikowi ultimatum – albo ten przedłuży umowę albo może sobie szukać nowego pracodawcy.

Strony nie mogą dojść do konsensusu, a rozchodzi się o pensję Brazylijczyka. 26-latek obecnie zarabia 20 tysięcy euro miesięcznie. Legia Warszawa jest w stanie zaoferować mu o 10 tysięcy więcej, lecz zawodnik wraz z przedstawicielami oczekuje 40 tysięcy euro.

Jak informują greckie media, pozyskaniem zawodnika Legii Warszawa interesuje się Panathinaikos Ateny.

–  Zawodnik Legii Warszawa Guilherme znalazł się w orbicie zainteresowań Panathinaikosu Ateny. Działacze klubu monitorują sytuację Brazylijczyka w Polsce – można przeczytać na stronie NewsPAO.

Wprawdzie według portalu “Transfermarkt” wartość rynkowa Guilherme to 2,5 miliona euro, to ze względu na krótki okres obowiązywania kontraktu, Legia Warszawa nie może liczyć na tak duży profit z jego sprzedaży.

Jeśli transfer z udziałem Brazylijczyka wypali, to były zawodnik SC Braga będzie drugim piłkarzem, który podczas letniego okienka odejdzie z Legii Warszawa do Grecji. Wcześniej uczynił to Vadis Odijdja-Ofoe, który wzmocnił trenowany przez Besnika Hasiego – Olympiakos Pireus.

26-letni zawodnik w Legii Warszawa występuje od 2013 roku. Guilherme w tym czasie zaliczył 133 oficjalne występy, w których zdobył 18 bramek i zaliczył 23 asysty.

Poprzedni artykułMoussa Dembele przeniesie się do Francji?
Następny artykułLazar Marković może szukać nowego klubu