US Palermo na skraju bankructwa? Problemy klubu Polaków

0

Czterech piłkarzy z Polski występuje w rywalizującym na poziomie Serie B – US Palermo. Wkrótce jednak mogą oni pozostać bez pracodawcy. Wszystko ze względu na fakt, że klub zmaga się z ogromnymi problemami finansowymi. Sytuacja jest poważna, bowiem wniosek o upadłość zgłosił prokurator.

Radosław Murawski, Thiago Cionek, Przemysław Szymiński oraz Paweł Dawidowicz, to zawodnicy, którzy znajdują się w kadrze US Palermo. Wszyscy piłkarze mogą liczyć na regularną grę, zespół zajmuje trzecie miejsce w Serie B i jest poważnym kandydatem do wywalczenia awansu do elity? Czego chcieć więcej?

Dużo gorzej wygląda to od strony organizacyjnej – klub ma poważne problemy finansowe, bowiem jego dług wynosi 70 milionów euro. US Palermo znalazło się na skraju bankructwa, przez co przyszłość tego zespołu znajduje się pod ogromnym znakiem zapytania.

O komentarz w tej sprawie pokusił się prezes klubu, Giovanni Giammarva, który zdaje sobie sprawę, że taka informacja nie pomoże znaleźć kupca:

– Wiadomość ta negatywnie wpływa na trwające negocjacje w sprawie sprzedaży klubu, a także na zbliżający się początek okienka transferowego. Niemniej ważne jest to, że ma to także znaczenie na wyniki osiągane przez zespół.

Prokurator złożył wniosek o upadłość, ale pomimo to Gianmarva twierdzi, że sytuacja klubu nie jest tak zła, jakby się mogło wydawać:

–  Zysk na dzień 30 czerwca 2017 roku wyniósł 4 miliony euro. Nasz budżet jest kontrolowany przez specjalne instytucje i poświadczony przez firmę audytorską. Nie wykryto w nim żadnych anomalii. Został oceniony jako solidny, a także mówiono, że jest lepszy niż w wielu klubów występujących w Serie A. To pozwala na nas patrzeć z ufnością.

US Palermo w latach 2013-2015 zmagało się z ogromnymi problemami i wyżej wspomniane zaległości finansowe pochodzą właśnie z tego okresu. Aktualnie nowy zarząd stara się drużynie przywrócić dawny blask, a celem jest powrót do Serie A.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ
Poprzedni artykułReprezentacja Chin rozegrała pierwszy mecz w Niemczech. Mały skandal w tle
Następny artykułDiego Simeone i Zinedine Zidane o Derbach Madrileno