Ousmane Dembele kontuzjowany

0
ousmane-dembele-kontuzja

W sobotę, po ciężkiej przeprawie, FC Barcelona zdobyła cenne trzy punkty w wyjazdowym meczu z Getafe. Ekipa Ernesto Valverde wygraną jednak okupiła kontuzją Ousmane'a Dembele.

Barca, po golach Denisa Suareza i Paulinho, wygrała 2:1. 20-letni skrzydłowy w wyniku kontuzji, już w 29. minucie musiał opuścić murawę. Zastąpił go Gerard Deulofeu. W oficjalnym komunikacie wydanym przez sztab medyczny “Dumy Katalonii” poinformowano, że Francuz nabawił się urazu mięśnia dwugłowego uda lewej nogi.

Dopiero szczegółowe badania wykażą, ile dokładnie potrwa rozbrat zawodnika z piłką. Media prognozują, że przerwa potrwa od minimum trzech tygodni aż do dwóch miesięcy.

Wygląda zatem na to, że zawodnik opuści minimum cztery spotkania Barcelony: z Eibar, Gironą i Las Palmas w Primera Division, oraz pojedynek w Lidze Mistrzów z portugalskim Sportingiem. Zapewne z jego usług, podczas najbliższej przerwy reprezentacyjnej, nie będzie mógł również skorzystać selekcjoner kadry Francji, Didier Deschamps. Skrzydłowy opuści październikowe pojedynki z Bułgarią i Białorusią.

Kontuzja to fatalna wiadomość, nie tyle co dla Barcelony, ale przede wszystkim dla samego zawodnika. Dembele, który w ostatnim momencie dołączył do składy ekipy ze stolicy Katalonii, straci możliwość zgrywania się z nowymi kolegami i poznawania taktyki i stylu gry zespołu. W pierwszych występach było momentami widać, że ma problem z odnalezieniem się na boisku. W odpowiednim ustawieniu w meczu Ligi Mistrzów z Juventusem pomagał mu sam Leo Messi.

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.