Oficjalnie: Lindelof piłkarzem United

0
Victor Lindelof

Manchester United potwierdził zapowiadany od kilku dni transfer. Na Old Trafford trafił środkowy obrońca grający dotychczas w Benfice Lizbona, Victor Lindelof.

W minionym sezonie Szwed był ostoją defensywy portugalskiego klubu i we wszystkich rozgrywkach rozegrał 47 spotkań zdobywając przy tym jedną bramkę. Od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy Manchesteru United, a włodarze “Czerwonych Diabłów” zapłacą za ten transfer 35 milionów euro. W kontrakcie zawodnika zapisane mają być też bonusy opiewające na dodatkowe dziesięć milionów.

Przyjście młodego obrońcy prawdopodobnie będzie również wiązało się z odejściem innego z defensorów. Najwięcej mówi się o zmianie otoczenia przez Chrisa Smallinga, którym interesuje się między innymi Everton.

Fortuna dla kopciuszka

Z transferu młodego Szweda z całą pewnością ucieszyli się wszyscy ludzie związani z malutkim klubem Vasteras SK, który zarobi fortunę na przenosinach Lindelofa. Gdy piłkarz przenosił się do Benfiki w jego kontrakcie zastrzeżono, że po dziesięciu rozegranych przez stopera spotkaniach klub otrzyma ćwierć miliona euro. Portugalski klub nie był jednak skory do wykładania takich pieniędzy, a sprawa trafiła do FIFA.

W ramach ugody ustalono, że Vasteras SK otrzyma dziesięć procent z następnego transferu zawodnika. W takim wypadku malutki klub dostanie 3,5 miliona euro, co z całą pewnością będzie ogromnym zastrzykiem pieniędzy dla trzecioligowego zespołu.

Poprzedni artykułKsięga Stulecia Legii Warszawa trafiła do sprzedaży
Następny artykułOficjalnie: Bruma piłkarzem RB Lipsk!