Mauricio Pellegrino został nowym trenerem Southampton

0
Pellegrino trenerem

Zakończył się okres bezkrólewia w Southampton. Nowym trenerem popularnych “Świętych” został doświadczony szkoleniowiec, Argentyńczyk Mauricio Pellegrino.

45-latek ma za sobą karierę piłkarską – był zawodnikiem między innymi Barcelony czy Valencii. W ostatnim czasie trenował Deportivo Alaves. Mauricio Pellegrino w hiszpańskim klubie radził sobie wyśmienicie, przez co zainteresował sobą działaczy Southampton. Argentyńczyk poprowadził Alaves w 47 meczach. W tym czasie jego zespół odniósł 18 zwycięstw, zanotował 17 remisów oraz dwunastokrotnie musiał uznać wyższość rywali. Deportivo w ostatnim sezonie La Liga zajęło dziewiąte miejsce, a także doszło do finału w rywalizacji o Puchar Króla.

Pellegrino w Southampton zastąpi Claude Puela, który nie potrafił się odnaleźć w Premier League. Były szkoleniowiec Deportivo Alaves z brytyjskim zespołem podpisał trzyletni kontrakt.

O nowym trenerze “The Saints” wypowiedział się prezes tego klubu, Les Reed. – Cieszę się, że po starannej selekcji nawiązaliśmy współpracę właśnie z tym szkoleniowcem. Lista kandydatów była długa, ale to właśnie on najbardziej zaimponował nam wiedzą, motywacją i sposobem komunikowania się. On doskonale rozumie styl gry Southampton, naszą filozofię oraz ambicje. Jesteśmy przekonani, że to odpowiednia osoba na to miejsce.

Pellegrino trenerem Polaka?

Pellegrino pracę w Southampton rozpocznie już w najbliższym tygodniu. Kto wie, czy nie przyjdzie mu pracować z polskim piłkarzem. Wszystko ze względu na zainteresowanie, które ósmy klub poprzedniego sezonu Premier League wykazuje zawodnikiem Lecha Poznań, Janem Bednarkiem. Angielski klub złożył podobno kolejną ofertę, która opiewa na 6,5 miliona funtów. Kluby są coraz bliżej porozumienia, a jeśli transfer doszedłby do skutku, to byłby najdroższym w całej historii Ekstraklasy.

Poprzedni artykułZdolny junior zamienił Legię na Pogoń
Następny artykułME U-21 – Portugalii zabrakło bramki po szalonym meczu, Hiszpania z kompletem punktów