Nowa rola Jacka Magiery. Będzie pracował w PZPN

0

Jacek Magiera pozostaje bez pracy od połowy września bieżącego roku, kiedy to został zwolniony z funkcji szkoleniowca Legii Warszawa. Jego bezrobocie nie potrwa już długo, bowiem od 2 stycznia 2018 roku będzie pracował w PZPN. Tam jednak czego na niego zupełnie inna rola niż ta, którą pełnił w stołecznym klubie.

Jacek Magiera swoją trenerską przygodę rozpoczął w 2016 roku, kiedy to był asystentem w młodzieżowej reprezentacji Polski do lat 18. Następnie na lata związał się z Legią, w której od 2006 roku, przez siedem lat, był asystentem odpowiednio Jana Urbana, Macieja Skorży, Stefana Białasa, Jacka Zielińskiego, Dariusza Wdowczyka, Ireneusza Zawadzkiego i Rafała Janasa.

Następnie szkoleniowiec zdecydował się wypłynąć na szerokie wody i przez ponad rok samodzielnie prowadził rezerwy Legii Warszawa. Dobre wyniki poskutkowały awansem sportowym i Magiera został trenerem Zagłębia Sosnowiec. Tam nie zdążył się zadomowić, bowiem ponownie zgłosiła się po niego Legia – tym razem jednak pierwsza drużyna.

40-latek trenerem mistrza Polski z sezonu 2016/2017 był do 13 września. Wkrótce zakończy się jego bezrobocie, jednak teraz czeka go praca w zupełnie innej funkcji. PZPN poinformował, że Magiera zostanie koordynatorem reprezentacji w kategoriach od U-17 do U-20.

Oto treść oficjalnego komunikatu wydanego przez Polski Związek Piłki Nożnej (PZPN):

– W ramach pierwszego segmentu Jacek Magiera będzie koordynował pracę reprezentacji od U-17 do U-20. Do obowiązków byłego trenera Legii Warszawa będzie należał nadzór nad krajowym skautingiem poprzez monitorowanie trenerów, skautów oraz bieżąca analiza zawodników ocenianych w informatycznym Systemie Obserwacji i Skautingu.

W obszarze kształcenia trenerów Jacek Magiera będzie brał udział w zajęciach prowadzonych przez Szkołę Trenerów PZPN oraz w wykładach na kursokonferencjach trenerskich w Polsce. Jednocześnie dołączy do grupy oceniającej kursy trenerskie prowadzone przez WZPN.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZPZPN
Poprzedni artykułAntonio Conte nie ma wątpliwości ws. walki o mistrzostwo Anglii. “Musimy być realistami”
Następny artykułKlubowe mistrzostwa świata FIFA: Co, gdzie i jak