Nie zakwalifikowałeś się na MŚ? Amerykanie mają pomysł

0

Jak zapewne wszyscy pamiętają, reprezentacja Stanów Zjednoczonych w piłce nożnej nie zakwalifikowała się do przyszłorocznych mistrzostw świata, które odbędą się na boiskach Rosji. Amerykanie od 1990 roku brali udział we wszystkich mundialach.

Dla wszystkich kibiców reprezentacji USA brak awansu był z pewnością ogromnym rozczarowaniem. “Jankesi” zaliczyli kompletnie nieudane kwalifikacje. Jednak zamiast załamywać ręce, za oceanem od razu wzięli się do roboty. Szefostwo tamtejszego związku piłki nożnej błyskawicznie ogłosiło zdecydowane zwiększenie nakładów na soccera.

Amerykanie jednak marzą o tym, by nie stracić możliwości gry z czołowymi ekipami na świecie. W ich głowie zrodził się dość ciekawy plan. Chcą bowiem zorganizować turniej dla zespołów, które nie zdołały zakwalifikować się do przyszłorocznych mistrzostw świata. Oczywiście na razie to tylko pomysł, wszystko jest w powijakach, ale znając przedsiębiorczość ludzi za oceanem, można się spodziewać, że dopną swego i zobaczmy kilka ciekawych ekip w “turnieju pocieszenia”.

Obsada ewentualnych zmagań mogłaby być dość ciekawa. USA jako pomysłodawca, do tego oczywiście Włochy i Holandia. Te nazwy budzą szacunek każdego kibica piłki nożnej na świecie. Oprócz wymienionych nie należy zapominać o Chile, czy trzech afrykańskich gigantach – Ghanie, Kamerunie i Wybrzeżu Kości Słoniowej.

Przeciwko idei nie ma nic przeciwko FIFA, pod warunkiem, że wszystko odbędzie się zgodnie z regulacjami organizacji i będzie podporządkowane terminom przewidzianym na spotkania reprezentacji narodowych.

Jednak już na starcie media zastanawiają się nad sensem tego turnieju. Pojawiają się głosy, że ma to być tylko maszynka służąca do nadrobienia strat finansowych amerykańskiego związku, wynikających z braku awansu do rosyjskiego mundialu.Szacuje się, że federacja soccera straci około 12.5 miliona dolarów z powodu braku kwalifikacji do MŚ. Do tego dochodzą straty finansowe tamtejszych stacji telewizyjnych, a w szczególności FOX Sport.

Dziennikarze mają też wątpliwości odnośnie składu personalnego uczestników. Ich zdaniem najlepsi zawodnicy wybiorą wyjazd na wakacje i zasłużony odpoczynek, niż udział w turnieju o małym prestiżu. A jeśli zespołu wystawią drugie czy trzecie garnitury zawodników, to zmagania w żaden sposób nie pomogą w rozwoju piłki nożnej w USA i poprawy jakości tamtejszej reprezentacji.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułNaby Keita – Jego droga od unikania samochodów na ulicy po piłkarską elitę
Następny artykułHenning Berg wróci na ławkę trenerską? Zgłosił się do Glasgow Rangers