Neymar znowu błyszczy! Barcelona pokonała Man Utd

0
neymar barcelona - man utd

FC Barcelona odniosła drugie zwycięstwo w International Champions Cup. Tym razem sprostać Katalończykom nie zdołał do tej pory wygrywający swoje mecze Manchester United. Po raz kolejny błysnął Neymar, którego gol przesądził o wyniku spotkania.

W ostatnią sobotę Barcelona pokonała Juventus 2:1 po dwóch golach Neymara. W nocy z wtorku na środę Brazylijczyk ponownie był najlepszym zawodnikiem meczu. Jak widać, na boisku piłkarz odcina się całkowicie od transferowej zawieruchy wokół niego i robi to, co do niego należy. I robi to w doskonałym stylu.

W pierwszej połowie oba zespoły poszły na wymianę ciosów, ale to Barcelona wydawała się przeważającą stroną. Udokumentowała to w 31. minucie, kiedy błąd w polu karnym Antonio Valencii wykorzystał właśnie Neymar. Ekwadorczyk przeciął podanie Leo Messiego, ale od razu stracił kontrolę nad piłką. Szybki napastnik wykorzystał okazję, przejął piłkę i strzelił obok Davida de Gei, który nawet nie zdążył zareagować.

Hiszpański bramkarz Manchesteru rozegrał jednak bardzo dobry mecz, wielokrotnie zatrzymując ataki Barcelony i świetnie broniąc kilka strzałów. W tym dwa Luisa Suareza, który raz próbował nawet pokonać go z przewrotki.

W drugiej połowie tempo meczu znacznie opadło. Barcelona poza Jasperem Cillessenem wymieniła wszystkich piłkarzy, a Manchester pięciu. Piłkarze angielskiego klubu szukali okazji do wyrównania, ale nie grzeszyli skutecznością. Swoje szanse zmarnowali Romelu Lukaku, Paul Pogba, Marcus Rashford i Anthony Martial.

Wydawało się, że ostatnią szansę Man Utd będzie miał w doliczonym czasie gry. Piłkę ręką we własnym polu karnym zagrał bowiem Denis Suarez. Sędzia uznał jednak, że było to przypadkowe zagranie pomocnika Barcelony i nie podyktował rzutu karnego – mimo głośnych protestów zawodników z Old Trafford.

Dla Man Utd był to ostatni mecz w ramach International Champions Cup. Barcelona za to już w sobotę zmierzy się z Realem Madryt. Towarzyskie El Clasico będzie miało miejsce w Miami.

FC Barcelona – Manchester United 1:0 (1:0)

1:0 – Neymar 31′

Barcelona: Cillessen – Semedo (Digne 46′), Mascherano (Piqué 46′), Umtiti (Vermaelen 46′), Jordi Alba (A.Vidal 46′) – Rakitic (Denis 46′), Busquets (Arda 46′), Alena (Iniesta 46′) – Messi (Roberto 46′,Samper 85’), Suarez (Alcácer 46′) , Neymar (Munir 46′)

Manchester United: De Gea (Romero 46’) – Valencia (Tuanzebe 84’), Smalling (Bailly 46’), Lindelof (Jones 46’), Blind (Darmian 46’) – Carrick (Fellaini 46’), Pogba, Mychitarian (A. Pereira 62’), Rashford, Lingard (Martial 62’) – Lukaku

Poprzedni artykułMbappe kolejnym “Galactico”? Przedstawiamy historię największych transferów Pereza