Nemanja Nikolić – W formie jestem dzięki rywalizacji z Marcinem Robakiem i Marco Paixão

0

Nemanja Nikolić jest świeżo upieczonym królem strzelców ligi MLS. Były piłkarz Legii Warszawa w wywiadzie dla “Sport.pl” zdradził dzięki komu jest w tak dobrej formie i jakie są jego plany na kolejny sezon.

Nemanja Nikolić z LOTTO Ekstraklasy wyjechał jako król strzelców – warto wspomnieć, że były zawodnik Legii Warszawa do Polski także przyjechał z tym mianem, bowiem w dwóch wcześniejszych sezonach był najskuteczniejszym zawodnikiem na węgierskich boiskach. Napastnik sportową wartość potwierdza także na boiskach MLS, gdzie jako zawodnik Chicago Fire sięgnął po czwartą z rzędu koronę króla strzelców.

Reprezentant Węgier zdaje sobie sprawę z tego, że takie serie, jak ta jego, nie zdarzają się zbyt często. Cieszy się także, że swoją grą skutecznie odpowiedział na płynącą z wielu stron krytykę:

– Cztery korony króla strzelców? Takie serie nie zdarzają się zbyt często. Niewielu kibiców spodziewało się, że idąc do Chicago będę strzelał tak, jak w Legii, ale przecież zapewniałem, że wiem co robię. Pamiętam to narzekanie, krytykę; mówiono, że wybrałem słabą drużynę. A ja byłem pewny siebie. Wiedziałem, że stać mnie na kilkanaście trafień. I kto miał rację?

Nikolic przyznał, że rywalizacja z Davidem Villą to wielkie przeżycie, ale kluczowa dla niego była walka o króla strzelców w LOTTO Ekstraklasie – to właśnie dzięki niej jest w tak dobrej dyspozycji:

– Rywalizacja z Davidem Villą? Szanuję każdego przeciwnika, choć wiadomo, że David ma wielkie nazwisko. Ale w formie jestem dzięki rywalizacji z Marcinem Robakiem i Marco Paixão. To dzięki nim rozwijałem się każdego dnia, oni popychali mnie do przodu. Dzięki chłopaki! 

Piłkarz Chicago Fire zdradził, że jego celem jest zostanie w Stanach Zjednoczonych przez kilka lat. Nikolić nie wyklucza jednak zmiany barw klubowych i w tym kontekście ufa swojemu menadżerowi:

– Marzenia? Kiedy wyjeżdżałem do USA powiedziałem, że moim celem jest gra w MLS przez pięć, sześć lat. I nic się nie zmieniło. Moja umowa z Fire ważna jest jeszcze przez dwa sezony. Dziś tworzę historię tego klubu. Myślę tylko o tym. Po ostatnim meczu w sezonie pojedziemy z rodziną na kilka dni do Kalifornii, gdzie zobaczymy Disneyland, a później wracamy na Węgry. Ja będę odpoczywał, a do pracy zabierze się mój menadżer. Zobaczymy, czy spisze się równie dobrze, jak ja!

29-latek w sezonie MLS rozegrał 34 spotkania, w których 24 razy trafiał do siatki rywali, a także na swoim koncie zapisał cztery asysty.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
PRZEZSport.pl
Poprzedni artykułDawid Kownacki czeka na szansę. “Moim celem jest grać jak najwięcej”
Następny artykułCo spowodowało, że Juan Ramon Rocha trenuje Ruch Chorzów? “To był wybór Boga”