Najbardziej popularne imię w erze Premier League to…

0

Jakie jest najbardziej popularne imię w historii Premier League? Serwis Sky Sports pochylił się nad tym tematem, a my niżej prezentujemy Wam ich wyniki.

Anglicy – tak jak my i większość narodów na świecie – ma swoje najbardziej popularne imiona oraz nazwiska. Najczęściej występującym imieniem w erze Premier League został David. Przez 25 lat na najwyższym szczeblu angielskich rozgrywek wystąpiło 87 Davidów. W tym ten, który dla ludzi wychowanych w latach dziewięćdziesiątych stał się ikoną futbolu. Mowa oczywiście o nieśmiertelnym Davidzie Beckhamie.

Następne w kolejności są takie imiona jak Paul (79), Steve (62), John (57, wliczając Johna-Arne Riise), Andy (53), Mark (53), Chris (51), Kevin (45), Michael (44) i Lee (43).

Zawodnicy noszący imię David najczęściej sięgali po mistrzowski tytuł, aż 11 różnych piłkarzy o tym imieniu cieszyło się na koniec sezonu ze zdobytego trofeum za wygranie Premier League – czterech z nich dokonało tego więcej niż jeden raz.

Piłkarze o imieniu David, którzy wygrali mistrzostwo Anglii:

 • Batty
 • Beckham x6
 • May x6
 • Platt
 • Seaman x2
 • Healy
 • Bentley
 • Silva x2
 • Pizarro
 • De Gea
 • Luiz

Imię David w sezonie 1992/93 nosiło aż 32 zawodników. W tym sezonie zaledwie trzech wybiegło na murawę angielskich boisk. Żaden z nich nie jest Anglikiem. Mowa oczywiście tutaj o pomocniku Manchesteru City, Davidzie Silvie, który będzie walczył o swój trzeci tytuł, a także o Davidzie Luizie i o Davidzie de Gei. Obaj gracze grają o to, żeby po raz drugi wznieść do góry puchar za mistrzostwo kraju.

Spadki i wzrosty

Inne imiona także zaliczyły duży spadek w ilości występowania. Kiedyś w TOP 20 znajdował się Ian, Alan, Neil, czy Richard, a w tym sezonie na boisko nie wybiegł żaden z piłkarzy o takim imieniu. Ciekawostką jest fakt, że w Premier League nie widzieliśmy żadnego Iana od czasu Iana Harte'a, irlandzkiego pomocnika, który pięć lat temu grał dla Reading.

Dla kontrastu imię James – wydawałoby się, że w Anglii tak bardzo popularne – pojawiło się w Premier League dopiero w sezonie 1996/97 za sprawą Jamesa Beattie’go z Blackburn. Jego natężenie jednak cały czas wzrasta. W tych rozgrywkach podziwiamy aż ośmiu Jamesów. Podobny wzrost w ostatnich latach zaliczają także takie imiona jak Christian, Tom, Kyle, Harry, Sam, Tom, Ashley, Aaron, czy Chris.

Występy i gole

Gareth Barry mógł ostatnio ustanowić rekord pod względem występów w Premier League, ale wszyscy o tym imieniu mają razem raptem 1,604 gry na koncie i są daleko za wszystkimi Davidami, którzy licząc razem wyszli na boisko aż 6,936 razy. W następnej kolejności jest Paul (5,687), Steve (5,240), John (4,847), Andy (4,111), Mark (4,055), Gary (4,032), Kevin (3,687), Michael (3,505) i Chris (3,499).

Jeśli chodzi o gole, to imieniem dla superstrzelców Premier Legue powinno być Kevin. Wszystkie Keviny wzięte do kupy strzeliły 539 goli, a najwięcej z nich zaliczyła legenda Sunderlandu, Kevin Philips, którego licznik zatrzymał się na 92 trafieniach.

W bieżącym sezonie mieliśmy debiut 24 imion. Wraz z sezonem 2017/18 w historii Premier League pojawiły się takie imiona jak Davy, Abdelhamid, Charly, Collin, Danilo, Davinson, Ederson, Elias, Ezequiel, Gaetan, Jairo, Jese, Kiko, Levi, Molla, Rajiv, Rekeem, Renato, Richarlison, Sead, Solly, Tiemoue, Tomer i Vicente.

Ciekawostka na koniec. Najbardziej powszechnym nazwiskiem w Premier League jest Johnson (19), ale był tylko jeden taki David. Mowa o Davidzie Johnsonie, który w sezonie 2000/01 zaliczył 14 występów dla Ipswich Town.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

 1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
 2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
 3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykuł#AleTypiara – czyli typuj z Kejsi 238
Następny artykułAdam Nawałka – Wszyscy zawodnicy zasłużyli na słowa pochwały