Mundial 2018: Urugwaj – Rosja (relacja na żywo)

0
urugwaj - rosja relacja na żywo

Urugwaj i Rosja wygrały swoje dotychczasowe mecze i zapewniły już sobie awans do 1/8 finału mistrzostw świata. Gospodarze turnieju w meczach z Arabią Saudyjską i Egiptem radzili sobie o wiele lepiej niż piłkarze Urugwaju, którzy oba spotkania wygrali skromnie po 1:0, ale w ich bezpośrednim starciu ciężko jednoznacznie wskazać faworyta. Kto okaże się lepszy przekonamy się o godz. 16, bo właśnie wtedy rozpocznie się mecz i nasza relacja na żywo.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych dzisiejszych spotkań:
Arabia – EgiptIran – Portugalia oraz Hiszpania – Maroko

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Urugwaj w każdym calu był lepszy od Rosji i pokonał gospodarzy mundialu 3:0! Po jednym trafieniu zaliczyli Luis Suarez i Edinson Cavani, a na listę strzelców wpisał się również samobójczym trafieniem Denis Czeryszew. Rosjanie w całym meczu oddali tylko jeden celny strzał i pokazali, że nie są tak mocni jak mogłoby się wydawać po dwóch pierwszych meczach.

Urugwaj wygrywa grupę A z kompletem punktów, a Rosja wychodzi z drugiego miejsca mając sześć “oczek”.

90′ – GOOOOOOOOOOOLLLLLLLLLL! Edinson Cavani dopiął swego! Po rzucie wolnym najwyżej wyskoczył Godin. Jego strzał głową odbił przed siebie Akinfiejew, ale na dobitkę czekali już Suarez i Cavani. Ten drugi był pierwszy do piłki i z bliskiej odległości podwyższył na 3:0.

88′ – Po raz trzeci Samiedow dośrodkowuje piłkę z rzutu wolnego w taki sposób, że jego koledzy musieliby mieć pięć metrów, żeby sięgnąć do tej piłki.

86′ – Ponownie dobra okazja dla Cavaniego, ale ten nie ma dzisiaj szczęścia. Piłka odbita od obrońcy poleciała na rzut rożny.

85′ – Bardzo dobra indywidualna akcja Smołowa, który w polu karnym położył dwóch obrońców, ale jego zagranie przed bramkę pewnie wyłapał Muslera.

84′ – Niepilnowany Caceres miał doskonałą okazję, by po rzucie rożnym głową podwyższyć na 3:0, ale jakimś cudem nie trafił w piłkę…

82′ – Rodriguez ładnie uderzył z dystansu, ale piłka leciała w środek bramki i Akinfiejew obronił. Z trudem, ale obronił.

80′ – Dwóch na dwóch zaatakowali Suarez i Cavani, ale ten pierwszy wybrał mniej samolubny wariant i starał się pomóc koledze w przełamaniu się, ale źle odegrał piłkę i wciąż mamy 2:0.

79′ – Martin Caceres starał się znaleźć Cavaniego w polu karnym, lecz ten nie sięgnął piłki głową.

74′Dziuba stanął przed świetną sytuacją, by zmniejszyć rozmiary porażki, ale chociaż ładnie położył jednego z obrońców, to strzał był już o wiele gorszy i poleciał w trybuny.

72′Edinson Cavani swoją nieskuteczną grą zaczyna już denerwować nawet swoich kolegów. A kibice w trakcie sezonu dziwili się, że Neymar nie dogaduje się z Urugwajczykiem…

70′Diego Godin w polu karnym trafił ręką w głowę Artjoma Dziuby. Piłkarz Rosji długo podnosił się z murawy, ale VAR ponownie nie przyznał rzutu karnego.

67′Dziuba biegł do zbyt mocnego podania trzymając się za rękę z obrońcą Urugwaju. Gdybyśmy nie wiedzieli, że to mundial, to moglibyśmy przypuszczać, że para zakochanych biegnie spóźniona na odjeżdżający pociąg.

64′Cavani upada w polu karnym, ale ani sędzia, ani VAR nie uznały, że była to sytuacja zasługująca na przyznanie rzutu karnego.

63′ – Zmiana również w drużynie Urugwaju: schodzi Rodrigo Bentancur, a wchodzi Giorgian De Arrascaeta.

60′ – Ostatnia zmiana w reprezentacji Rosji. Boisko opuścił Aleksiej Miranczuk, a pojawił się na nim Fiodor Smołow, napastnik FK Krasnodar.

56′ – Kolejna akcja Rosjan. Widać, że Stanisław Czerczesow zmobilizował swoich piłkarzy i ci wzięli się do roboty w drugiej części gry. Urugwaj natomiast spokojnie gra swoje i próbuje znaleźć odpowiedni moment, by zaatakować ofensywnie nastawionych rywali.

54′ – Ładna akcja Rosjan, ale Daler Kuzjajew nie zdążył już zagarnąć piłki zanim ta nie wypadła za linię końcową boiska.

52′Aleksandr Samiedow zmarnował kolejny rzut wolny. To chyba ten moment, w którym warto, żeby przy następnej okazji odsunąć od tego 33-letniego piłkarza, bo to ewidentnie nie jest jego dzień.

47′Edinson Cavani starał się zaskoczyć Akinfiejewa strzałem z rzutu wolnego, ale uderzył prosto w mur.

46′ – Zaczynamy drugą połowę!

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Urugwaj dał solidną nauczkę Rosji i po bramkach Luisa Suareza i samobójczym trafieniu Denisa Czeryszewa prowadzi 2:0. Co więcej, Rosja od 36. minuty gra w dziesiątkę po drugiej żółtej kartce dla Igora Smolnikowa. Czy gospodarze turnieju będą w stanie przeciwstawić się rywalom w drugiej połowie? I czy Urugwaj będzie dążył do zdobycia kolejnych goli? Przekonamy się już za kwadrans. Zapraszamy na naszą relację.

Oto faul, po którym Rosjanie będą kończyć mecz w dziesiątkę:

44′ – Spokojny koniec pierwszej połowy. Obie drużyny walczą w środku pola, ale myślami są już chyba w szatni.

38′Czeryszew, bohater pierwszych dwóch meczów, teraz strzelił samobója, a po czerwonej kartce Smolnikowa został zdjęty z boiska. Na jego miejsce pojawił się urodzony w Brazylii Mario Fernandes.

Ostatecznie drugi gol dla Urugwaju został przypisany Czeryszewowi jako trafienie samobójcze.

36′ – Katastrofa Rosji trwa w najlepsze – druga żółta, a w konsekwencji czerwona kartka dla Igora Smolnikowa! Lewym skrzydłem przedzierał się Laxalt, ale obrońca Rosji nie potrafił zatrzymać go w uczciwej walce, więc wybrał wariant nie mający wiele wspólnego z fair play. Arbiter dostrzegł to jednak i wyrzucił Rosjanina z boiska.

34′ – Pierwsze gwizdy na stadionie w Samarze. Kibice gospodarzy po dwóch pierwszych meczach mieli bardzo rozbudzone apetyty, a Urugwaj sprowadza ich dzisiaj na ziemię. Jak to boli wiemy już po pierwszym meczu z Senegalem.

31′ – Rosjanie zamroczeni po dwóch ciosach nie mogą dojść do siebie. Teraz idealnie zmarnowali rzut wolny z narożnika pola karnego, gdy dośrodkowywana piłka minęła całe pole karne i wyszła na aut.

28′ – Mogło być już 3:0, ale Bentancur w znakomitej sytuacji nie sprostał zadaniu. Urugwaj rozpędził się na dobre, bo raczej nie wydaje nam się, żeby Rosjanie specjalnie odpuścili to spotkanie.

Czy komuś jeszcze strzelec drugiej bramki dla Urugwaju przypomina bohaterkę kultowego serialu “Przyjaciele”? 🙂

23′ – GOOOOOOLLLLLL! Urugwaj prowadzi 2:0! Wielki pech Czeryszewa, od którego piłka po strzale Diego Laxalta tak niefortunnie się odbiła, że totalnie zmyliła Akinfiejewa i wpadła przy słupku do bramki Rosjan. Gol zaliczono jednak Laxaltowi.

Gol Suareza na 1:0:

19′ – Bardzo aktywny jest Denis Czeryszew, pomocnik Villarealu. To z jego strony płynie na razie największe zagrożenie, ale defensywa Urugwaju z Muslerą w bramce udowadnia na razie dlaczego na mundialu nie straciła jeszcze żadnego gola.

16′ – Rosja próbuje atakować, ale na razie kończy się na rzutach rożnych. Artiom Dziuba wywalczył sobie pozycję w polu karnym, ale zabrakło mu celności.

Fernando Muslera gra po raz czternasty na mistrzostwach świata, dzięki czemu stał się rekordzistą Urugwaju pod względem liczby występów na mundialach.

12′ – Rosjanie mogli szybko odpowiedzieć golem, ale strzał Czeryszewa instynktownie obronił Muslera.

10′GOOOOOLLLLL! Luis Suarez pokonał Igora Akinfiejewa z rzutu wolnego! Napastnik Barcelony uderzył po ziemi w róg, którego pilnował Akinfiejew. Bramkę trzeba zapisać na konto golkipera, który powinien był być gotowy na to uderzenie.

8′ – Błąd Rosjan. Piłkę przejął Suarez i poszedł lewym skrzydłem. Piłka trafiła przed pole karne, ale tam faulował Jurij Gaziński. Rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

5′ – Na razie nieco więcej z gry ma Urugwaj, ale mecz toczy się w dosyć powolnym tempie.

Dzisiaj po raz pierwszy na mundialu w Rosji mamy po dwa mecze o tej samej godzinie. Jak sobie radzicie z tą sytuacją?

2′ – Mamy już pierwszy strzał tego meczu. Matias Vecino uderzał z dystansu, ale obok rosyjskiej bramki.

1′ – Rozpoczynamy ostatnią kolejkę mundialu w Rosji!

Trójka ostatnich gospodarzy mundialu z Europy (Niemcy 2006, Francja 1998, Włochy 1990) wygrywały wszystkie trzy mecze grupowe. Czy tak stanie się również i tym razem? Przekonamy się za dwie godziny.

To Urugwaj może postraszyć Luisem Suarezem i Edinsonem Cavanim w ataku, ale reprezentacja ta zdobyła na razie tylko dwa gole. Rosja strzeliła za to… osiem!

Obrońca reprezentacji Rosji, Ilja Kutiepow, przyznał przed meczem, że nie boi się Luisa Suareza, bo… też potrafi gryźć. Mecz niby o nic, a jednak zapowiada się walka 🙂

SKŁADY OBU DRUŻYN

Obie drużyny zapewniły już sobie awans do fazy pucharowej Mistrzostw Świata, a w kolejnej rundzie trafią prawdopodobnie na Hiszpanię lub Portugalię. Czeka ich zatem trudne zadanie, dlatego możliwe, że w składach zobaczymy kilka zmian. Ponadto jedna i druga ekipa stara się grać uważnie w defensywie, dlatego nie powinniśmy spodziewać się festiwalu bramek. Za to, że nie zobaczymy goli obu drużyn LvBet płaci 1,75.

Poprzedni artykułAdam Nawałka – Po meczu z Japonią oddam się do dyspozycji zarządu PZPN
Następny artykułRobert Lewandowski – Próbowaliśmy Wam powiedzieć, nie słuchaliście