Mundial 2018: Korea Płd. – Niemcy (relacja na żywo)

0
relacja na żywo korea-niemcy

Niemcy to wciąż panujący mistrzowie świata, ale mundial w Rosji idzie im jak po grudzie. Najpierw porażka z Meksykiem, a potem zwycięstwo wydarte Szwecji w ostatnich sekundach spotkania. Mecz z Koreą piłkarze Joachima Loewa muszą wygrać, żeby zapewnić sobie awans niezależnie od wyniku drugiego meczu. Koreańczycy walczą już tylko o honor, co nie znaczy jednak, że odpuszczą. Relacja na żywo z tego spotkania rozpocznie się o godz. 16:00.

ZOBACZ nasze typy do pozostałych spotkań:
Szwajcaria – KostarykaMeksyk – SzwecjaSerbia – Brazylia

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU! Korea sensacyjnie wygrała 2:0 i mistrzowie świata, Niemcy, zajmują ostatnie miejsce w grupie F! Niemiecka maszyna zacięła się, a największa sensacja mundialu w Rosji stała się rzeczywistością. To Niemcy musieli strzelić gola, ponieważ Szwecja pokonała Meksyk, ale to Koreańczycy w doliczonym już czasie dwa razy trafili do siatki i odesłali Niemców do domu! 15 lipca będziemy mieli nowego mistrza świata w piłce nożnej.

90'+6Neuer pod polem karnym rywali. Traci piłkę, dłuuuuuga piłka spod pola karnego do pustej bramki, popędził za nią Son i podwyższył na 2:0. KOREA ZNOKAUTOWAŁA NIEMCÓW!!!

90'+3 – JEDNAK GOL DLA KOREI! Piłkę zagrywał do rywala… Toni Kroos, a więc nie ma spalonego! Korea prowadzi 1:0 po trafieniu Young-Gwon Kima!!!!!!

90'+2 – Piłka w bramce Niemców, ale sędzia liniowy podniósł chorągiewkę. Spalony.

90'+1 – Niemcy dostali od arbitra jeszcze sześć minut.

90′ – Koreańczycy atakują, ale cały czas nie potrafią wykonać tego ostatniego podania, chociaż mają dużo miejsca pod bramką Neuera.

88′ – Jeden z nielicznych strzałów Niemców w światło bramki, ale Jo nie miał większych problemów, żeby obronić to uderzenie Kroosa.

87′ – Dokładne dośrodkowanie Oezila i świetne wejście w pole karne Hummelsa, ale obrońca Niemiec trafił piłkę barkiem, co nie mogło zaskoczyć bramkarza Korei.

84′ – Strzał Brandta w obrońcę, a dobitka Kroosa w trybuny. Dużo tych prób, ale żadna (poza strzałem Goretzki głową) nie zmusiła Jo do wysiłku.

83′ – Strzał Reusa taki jak wszystkie pozostałe – niecelny.

Sytuacja dla Niemców wygląda mniej więcej tak:

79′Son znowu zagroził niemieckiej bramce, ale jego strzał minimalnie minął słupek.

78′ – Na boisku pojawił się Julian Brandt, który zmienił Jonasa Hectora. A my zastanawiamy się, czy jednak Goretzka nie był lepszy od Mullera…

77′ – Jak tam dalej pójdzie, to Niemcy raczej przegrają niż wygrają to spotkanie. Korea dobrze się broni i bardzo groźnie atakuje.

75′ – Korea doczekała się kontry, ale tym razem Neuer zrobił… Neuera i ubiegł rywala do dalekiej piłki.

Szwecja prowadzi 3:0 z Meksykiem!

71′ – Korea broni się już całą drużyną licząc na kontry. Niemcy mają ostatnie 20 minut, żeby uciec spod topora kata, który ma szwedzko-meksykańskie korzenie.

68′ – Strzał głową Mario Gomeza, który pojawił się na murawie 10 minut temu, ale prosto w środek bramki i ręce Jo.

66′ – Wspaniała szansa dla Korei, najlepsza w tym meczu! Moon pogubił się jednak w polu karnym i Mats Hummels uratował nadzieje Niemców na dobry wynik.

65′Son wpadł w pole karne otoczony przez Niemców i pada na murawę. Arbiter zmęczony jest już jego zagraniami w tym stylu i pokazuje mu żółtą kartkę.

Szwecja prowadzi z Meksykiem 2:0!

63′ – Wielki nieobecny tego meczu, Thomas Muller, wchodzi za Goretzkę. Śmiało można powiedzieć, że ten eksperyment się nie udał.

60′ – Niemoc Niemców trwa. Werner poszedł prawym skrzydłem, zagrał przed pole karne do Oezila, który zamiast strzelać podał w lewo do Kroosa. Ten uderzył, ale… prosto w Goretzkę.

Jerome Boateng na trybunach zachowuje stoicki spokój. Albo to efekt okularów.

56′ – Zmiana w reprezentacji Korei. Kontuzjowanego Ja-Cheol Koo zastępuje Hee-Chan Hwang.

55′ – W końcu Oezil zaczął zagrywać dobre, prostopadłe podania w pole karne, ale wciąż to za mało, żeby Niemcy odepchnęli od siebie widmo powrotu do domu już po tym spotkaniu.

52′ – Akcja za akcję! Najpierw Werner miał dobrą okazję, ale jego strzał z woleja mija bramkę Korei, a chwilę potem Koreańczycy stworzyli groźną akcję, ale chociaż Son minął Neuera, to piłka wyleciała za plac gry.

Szwecja prowadzi z Meksykiem, a to oznacza, że Niemcy w tej chwili są poza mundialem!

48′ – Dobra akcja Niemców i zupełnie niepilnowany Goretzka oddał strzał głową, ale fantastyczną paradą popisał się Jo! To powinna być bramka!

W przypadku, gdyby oba mecze zakończyły się remisami 0:0, Niemcy wyszłyby z grupy z drugiego miejsca.

46′ – Zaczynamy drugą połowę. Trzymamy kciuki, żeby druga połowa przyniosła więcej emocji i nareszcie jakieś bramki.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Kibice Niemców mogą czuć nie lada rozczarowanie swoją drużyną: nie było sensu wychodzić wcześniej z pracy, żeby oglądać to “widowisko”. Pierwsza połowa to ciekawsza gra Koreańczyków i długie utrzymywanie się przy piłce Niemców, co jednak nie miało żadnego przełożenia na zagrożenie stwarzane pod bramką rywali. Bo takiego właściwie nie było. 0:0.

Mecz Korea – Niemcy wzbudza nie lada emocje przed telewizorami:

44′ – Tańczący z Niemcami w polu karnym Heung-Min Son pada na murawę, ale sędzia nie dał się nabrać na to i zawodnik Tottenhamu nie mógł cieszyć się z wywalczenia rzutu karnego.

42′ – Niemcy dominują, ale nie kontrolują. Mają akcje, ale nie mają pomysłu na sforsowanie obrony Korei. Na razie zmiany Joachima Loewa na to spotkanie nie przyniosły spodziewanych rezultatów.

39′ – Ładna akcja Niemców, ale strzał Timo Wernera ponownie blokują obrońcy. Czwarty rzut rożny dla mistrzów świata przyniósł ogromne zamieszanie w polu karnym, ale piłka ląduje ostatecznie w rękach Jo.

37′ – Kolejne dośrodkowanie Niemców, które miałoby szansę dojść do adresata, gdyby ten miał grubo ponad 2 metry wzrostu.

Ten moment, gdy Neuer przyprawił kibiców o palpitacje serca:

32′ – Szarża Reusa zakończona strzałem zza pola karnego. Prosto w nogi obrońcy.

30′ – Niemcy zdecydowanie dłużej utrzymują się przy piłce, ale zupełnie nic z tego nie wynika. Kroos, Oezil, Goretzka… wszyscy starają się, ale nic im na razie nie wychodzi.

27′ – Dwie groźne akcje Niemców, ale wciąż bez dobrego ostatniego podania.

23′ – Andrzej Strejlau twierdzi, że Niemców jest za mało w ataku. To prawda, ale gdyby część z nich odpuściła obronę, to Niemcy musieliby się już pakować. Korea coraz groźniej atakuje i nie daje spokoju zepchniętym do defensywy Niemcom.

19′ – O MÓJ BOŻE! Manuel Neuer prawie zrobił De Geę po strzale z rzutu wolnego jednego z Koreańczyków i lecącą prosto mu do rąk piłkę wypluł przed siebie. Sekundę potem zrehabilitował się szybką interwencją zdejmując piłkę z nogi rywala, ale niesmak i strach pozostał w każdym Niemcu, który był tego świadkiem.

17′ – Wygląda na to, że Niemcy też mogą cierpieć na dziwnego wirusa, który zaatakował naszą reprezentację. Piłkarze zza naszej zachodniej granicy nie wyglądają, jakby walczyli o awans do 1/8 finału mundialu.

14′ – Dobra akcja Niemców, ale Goretzka niedokładnie zagrał w pole karne i jeden z obrońców wybił piłkę na rzut rożny. Do dośrodkowania doszedł Khedira, ale źle trafił w piłkę i bramkarz nie miał problemów, by złapać futbolówkę.

11′ – Niemcy grają na razie chaotycznie. A więc niewiele zmieniło się od poprzednich spotkań.

Koreańczycy mogą liczyć na gorący doping:

9′ – Pierwsza żółta kartka w tym meczu. Ukarany nią został Woo-Young Jung.

7′ – Korea gra wysokim pressingiem, który przynosi efekty. Na razie jednak niemiecka defensywa nie pozwala zbliżyć się do swojej bramki.

5′Timo Werner zagrywał w pole karne do Marco Reusa, ale obrońca wybił piłkę na aut. Chwilę potem strzał Reusa z pierwszej piłki, ale bardzo niecelnie.

2′ – Jako pierwsi zaatakowali Koreańczycy i już było gorąco pod bramką Neuera, ale podanie nie doszło do adresata i obrona Niemców oddaliła niebezpieczeństwo.

1′ – Zaczęli!

Jak spiszą się Niemcy po kilku zmianach? Zawieszony za czerwoną kartkę Jerome Boateng zostanie zastąpiony przez Niklasa Suele. Na ławce usiadł Thomas Mueller, a w wyjściowej jedenastce Niemców zobaczymy Samiego Khedirę, Mesuta Oezila i Leona Goretzkę.

250 mln euro kosztuje ten mecz gospodarkę niemiecką. Zadecydowała o tym godzina, przez którą wiele osób nie mogłoby obejrzeć spotkania, więc większość z nich postanowiła wziąć sobie wolne lub wcześniej wyjść z pracy. Jeśli jednak wy nie mieliście takiej opcji, to nasza relacja na żywo jest dobrym rozwiązaniem, by być na bieżąco z wydarzeniami w meczu Korea Płd. – Niemcy.

Składy oby drużyn

Tabela przed meczem wygląda w następujący sposób:

Faworytem spotkania są oczywiście Niemcy. Bukmacher Fortuna za ich zwycięstwo oferuje kurs 1,2. Niemcy powinni jednak wygrać bardziej zdecydowanie. Dwubramkowe zwycięstwo, które w tym meczu jest prawdopodobne, to już kurs 1,5. Reszta naszych typów do meczu Korea Płd. – Niemcy znajduje się W TYM MIEJSCU.

Poprzedni artykułPep Guardiola zamierza sprowadzić byłego gracza Manchesteru City
Następny artykułAC Milan wykluczony z europejskich pucharów!