Mundial 2018: Belgia – Anglia (relacja na żywo)

0
belgia - anglia

Belgia i Anglia to pierwsze od 2002 roku zespoły, które po raz drugi spotkają się na tym samym mundialu. Jednak o ile ich mecz grupowy był o pietruszkę, w którym grali głównie rezerwowi, o tyle tym razem walka toczyć będzie się o trzecie miejsce w turnieju. Kto wyjedzie z tego pojedynku zwycięsko? Dowiemy się już niedługo. Mecz Belgia – Anglia rozpocznie się o godz. 16:00, podobnie jak nasza relacja na żywo.

Zobacz nasze typy do meczów: Belgia – Anglia i Francja – Chorwacja

ODŚWIEŻ RELACJĘ

KONIEC MECZU. Belgia wygrywa z Anglią 2:0 i zajmuje trzecie miejsce na mundialu w Rosji! Po golach Meuniera i Hazarda Belgowie wygrywają z nieporadną Anglią i po raz pierwszy w historii zdobywają medal mistrzostw świata.

Radość kibiców Belgii jest podwójna. Przynajmniej niektórych. Jedna z tamtejszych sieci sklepów obiecała zwrócić klientom pieniądze za kupione telewizory, jeżeli reprezentacja zdobędzie ponad 15 goli na mistrzostwach świata. Bramka Hazarda była nr 16, więc ok. 3.000 telewizorów będzie dla kibiców darmowych.

90′ – Anglikom już się nie chce, a Belgia gra, jakby wciąż potrzebowała gola. Hazard rozgrywa wspaniałe zawody, podobnie zresztą jak De Bruyne.

86′ – Anglicy stracili już wiarę w zwycięstwo. I nie ma się co dziwić, bo dzisiaj prezentują się wyjątkowo słabo.

82′ – GOOOOOOOOOOLLLLLLLLL! Belgia prowadzi 2:0!!! Kevin De Bruyne i Eden Hazard pokazali, że to na ich barkach spoczywa ciężar gry. Pomocnik po raz kolejny popisał się dobrym podaniem, ale Hazard to nie Lukaku i pewnie wykorzystał podanie od kolegi.

80′ – Genialna akcja Belgii zakończona fantastycznym wolejem Meuniera, ale bardzo dobrze na bramce spisał się Pickford. Na przykładzie reprezentacji Belgii powinno się prowadzić zajęcia z wyprowadzania kontrataków.

78′ – Maguire ukarany żółtą kartką, a na boisku pojawia się kolejny piłkarz Tottenhamu: Mousa Dembele zastępuje Tielemansa.

76′ – Pierwsza od dawna akcja Belgii, ale na strzał Mertensa lepiej spuścić zasłonę milczenia…

73′ – Kilka akcji z rzędu Anglików, ale wciąż bez efektu bramkowego.

70′ – W końcu ładna akcja Anglików. Eric Dyer wbiegł w pole karne i podciął piłkę nad Courtois, ale jego kolega z Tottenhamu, Alderweireld, zdążył asekurować bramkarza i wślizgiem uratował Belgów przed utratą bramki.

69′ – Kibice nie są specjalnie zachwyceni spotkaniem. Belgia atakuje, ale bardzo nieskutecznie. Anglicy nawet za bardzo nie chcą atakować, chociaż to oni muszą gonić wynik. Jednym słowem:

66′ – Dośrodkowanie Trippiera Kane przejął… w narożniku boiska.

63′ – Jacek Laskowski poinformował widzów, że Meunier po zakończeniu kariery chce zostać piekarzem. Tyle dzieje się na boisku, że przyszła pora na takie ciekawostki.

60′ – Wiemy już, że Romelu Lukaku królem strzelców tego mundialu nie zostanie. Po zmarnowanych sytuacjach cierpliwość trenera się skończyła i na boisku melduje się Dries Mertens.

56′ – Znakomita sytuacja dla Belgii! Kevin De Bruyne popisał się wspaniałym prostopadłym podaniem, ale Romelu Lukaku beznadziejnie przyjął piłkę i Pickford wyłuskał mu ją spod nóg.

54′ – Lingaard strzelał na bramkę Belgów, ale zrobił to bardzo niecelnie. Jego uderzenie zamieniło się z tego powodu w mocne dośrodkowanie, ale Harry Kane nie zdążył uderzyć piłki i tylko patrzył jak ta leci dalej.

51′ – John Stones ukarany żółtą kartką za podwójny faul na Edenie Hazardzie. Pierwszy faul nie pomógł zatrzymać Belga, więc konieczna była druga próba. Hazard wylądował na murawie, a Stones w notatniku sędziego.

50′ – Rzut rożny dla Anglików. Piłka ląduje w rękach Courtois.

Ostatni mecz na mistrzostwach świata, który Anglicy wygrali po tym, jak jako pierwsi stracili bramkę, miał miejsce w… 1966 roku.

46′ – Zaczynamy drugą połowę!

W reprezentacji Anglii mamy dwie zmiany: nie zobaczymy na murawie już Sterlinga i Rose'a, a powalczyć o zmianę wyniku mają Jesse Lingaard i Marcus Rashford.

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. Belgia – Anglia 1:0

45'+2 – Anglicy zostali wygwizdani za pasywną grę i sędzia w końcu zakończył ich męki. Gareth Southgate musi coś zrobić ze swoją drużyną, bo drugie 45 minut w przeciwnym wypadku będzie straszne do oglądania.

44′ – Spokojna końcówka pierwszej połowy. Belgom bardziej się chce, co odzwierciedla wynik i stworzone sobie sytuacje. Anglicy wydają się na razie bezradni i mogą cieszyć się, że przegrywają jedynie jedną bramką.

41′ – Pierwsza połowa na razie wyraźnie ze wskazaniem na Belgię. Anglicy nie mają żadnego pomysłu, by przeprowadzić jakiś atak. Ich grę w ofensywie można podsumować jednym gifem:

38′ – Wymuszona zmiana w reprezentacji Belgii: kontuzjowanego Chadila, który asystował przy bramce na 1:0, zastępuje na murawie Thomas Vermaelen.

Wszyscy zastanawiają się co stało się z getrami Danny'ego Rose'a… (były takie od początku meczu).

33′ – Spokojniejszy okres gry, w którym obie drużyny czegoś szukają, ale wyraźnie tego nie znajdują.

28′ – Rose stracił piłkę na rzecz Meuniera, co mogło bardzo źle skończyć się dla Anglików, ale na ich szczęście piłkarz PSG źle dośrodkował i nawet potężny Lukaku nie miał szans, by dojść do tej piłki.

24′ – Raheem Sterling dobrze doszedł do długiego podania, wystawił piłkę Harry'emu Kane'owi, ale napastnik Tottenhamu fatalnie się pomylił i nie trafił nawet w bramkę.

23′ – Belgowie swój pressing zaczynają już pod polem karnym Anglików.

20′ – Loftus-Cheek wszedł w obronę Belgów jak ciepły nóż w masło, ale skończyło się na rzucie rożnym. Piłka trafiła na głowę Harry'ego Maguire'a, ale strzelił prosto w bramkarza.

Belgia wyrównała rekord mistrzostw świata: Thomas Meunier był 10. belgijskim piłkarzem, który wpisał się na listę strzelców na tym mundialu. Wcześniej sztuki tej dokonały tylko Francja w 1982 roku i Włochy w 2002.

17′ – Świetne, prostopadłe podanie De Bruyne do Lukaku, ale rosły napastnik nie wykorzystał okazji. Belgowie jednak od początku spotkania bardzo groźnie atakują.

15′ – Anglicy nieco przyspieszyli. Dośrodkowana w pole karne piłka spadła na głowę Loftus-Cheeka, ale Courtois ponownie był we właściwym miejscu.

14′ – Strzał z dystansu Fabiana Delpha, ale Thibaut Courtois bez problemu łapie piłkę.

12′ – I znów świetna okazja dla Belgów! Po szybkiej akcji piłkę w polu karnym dostał De Bruyne. Zdecydował się na strzał, piłka jeszcze odbiła się od jednego z rywali, ale instynktownie Jordan Pickford zdołał odbić ją jedną rękę przed siebie, a obrońcy wybili daleko piłkę.

8′ – Kolejna dobra akcja Belgów, ale dwa szybkie błędy sprawiły, że nic z tego nie wyszło. Najpierw Lukaku zagrał na prawo do De Bruyne, chociaż po drugiej stronie biegł niepilnowany Hazard, a potem pomocnik Manchesteru City zagrywał piętą do nikogo.

4′ – GOOOOOOOOLLLLLLLL! Belgia prowadzi z Anglią 1:0! Wspaniałą piłkę między obrońców zagrał Romelu Lukaku, z lewej strony w pole karne zagrał Nacer Chadli, a Thomas Meunier tylko dostawił nogę i dał prowadzenie Belgii! Co za początek Czerwonych Diabłów!

3′ – Bardzo spokojny początek meczu.

1′ – Zaczynamy grę o brązowy medal!