Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii dołączył do Lechii Gdańsk

0

Lechia Gdańsk dokonała kolejnego ruchu transferowego podczas letniego okienka. Nowym piłkarzem klubu z Trójmiasta został Szwajcar Joao Oliveira.

Początek nowego sezonu nie jest wymarzony w wykonaniu Lechii Gdańsk. Podopieczni Piotra Nowaka w pięciu kolejkach zdobyli wyłącznie pięć punktów i tylko raz zaznali smaku zwycięstwa. Włodarze klubu starają się działać natychmiastowo, przez co przeszli do ofensywy transferowej. Kilka dni temu informowaliśmy, że zawodnikiem Lechii zostali Patryk Lipski i Błażej Augustyn. We wtorek przedstawiono kolejnego nowego piłkarza, którym jest Joao Oliveira.

21-latek jako junior reprezentował FC Basel, ale następnie przeszedł do FC Luzern i to właśnie w tym zespole stawiał pierwsze kroki w poważnym futbolu. Młodzieżowy reprezentant Szwajcarii do pierwszej drużyny dołączył w 2015 roku i od tego czasu regularnie wybiega na boisko. Potwierdza to fakt, iż dotychczas zdążył zanotować 37 występów, w których cztery razy wpisał się na listę strzelców i zanotował trzy asysty.

Joao Oliveira na kolejne bramki i asysty na szwajcarskim podwórku będzie musiał zaczekać, bowiem najbliższy sezon spędzi w LOTTO Ekstraklasie. Lewy pomocnik na rok został wypożyczony do Lechii Gdańsk, która będzie jego pierwszym zagranicznym klubem:

– Lechia to mój pierwszy klub poza Szwajcarią, dlatego grę w polskiej Lotto Ekstraklasie traktuję jako kolejny krok w mojej karierze. Wiem, że gdański klub ma duże aspiracje, dlatego zamierzam dołożyć wszelkich starań, by spełnić oczekiwania władz Lechii, jej trenerów i kibiców.

Poprzedni artykułJavi Hernandez nowym zawodnikiem Cracovii
Następny artykułByła nadzieja polskiej piłki związała się ze Stalą Mielec