Mistrzostwa świata w 2026 roku – znamy gospodarzy!

0
mistrzostwa świata w rosji puchar

FIFA wybrała gospodarzy kolejnego wielkiego turnieju. Mistrzostwa świata w 2026 roku zorganizują Stany Zjednoczone, Kanada oraz Meksyk.

Po raz drugi w historii będziemy świadkami organizacji mundialu przez więcej niż jedno państwo. Po raz pierwszy mistrzostwa świata wspólnie zorganizowały Korea Południowa oraz Japonia w 2002 roku, a teraz wielki turniej przypadł Stanom Zjednoczonym, Kanadzie oraz Meksykowi. Potrójna kandydatura pokonała Maroko zbierając aż 67 procent głosów – tym razem wyboru dokonali członkowie organizacji FIFA, a nie osoby zasiadające w Komitecie Wykonawczym.

Mundial w 2026 roku zostanie rozegrany w szesnastu miastach, w tym aż dziesięciu w Stanach Zjednoczonych i po trzech w Kanadzie i Meksyku. Finał odbędzie się w East Rutherford niedaleko Nowego Yorku na  MetLife Stadium, który mieści niemal 85 tysięcy widzów.

Przypomnijmy, że Stany Zjednoczone (1994) i Meksyk (1970, 1986) były już organizatorami mistrzostw świata, natomiast Kanada będzie debiutantem przy byciu gospodarzem takiego turnieju, ale wielokrotnie przygotowywała juniorskie imprezy.

Warto odnotować, że po raz pierwszy do walki o Puchar Świata stanie 48 zespołów, co rzecz jasna powiększa także liczbę spotkań na mistrzostwach – tym razem odbędzie się 80 meczów, a turniej potrwa 34 dni.


Islandia swój pierwszy mecz mundialu rozegra 16 czerwca, kiedy to zmierzy się z Argentyną. LVBet zdecydowanie wyżej ocenia szanse zespołu z Ameryki Południowej. Za wygraną Messiego i spółki proponuje kurs:1.36. Kurs na Islandię to: 10.00.

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł

Poprzedni artykułPoznajcie finalistów mundialu – Islandia
Następny artykułTottenham zakontraktuje gwiazdę Championship?