Mikael Lustig – Neymar nigdy nie osiągnie poziomu Messiego

0
mikael lustig

Mikael Lustig uważa Neymara za fenomenalnego piłkarza, który ma jednak jedną poważną wadę: teatralne zachowania. Obrońca Celticu jest przekonany, że dopóki Brazylijczyk nie wyeliminuje tego ze swojego repertuaru zagrań, nigdy nie będzie tak wysoko oceniany i szanowany jak Leo Messi.

Neymar opuścił tego lata Barcelonę za zawrotną kwotę 222 mln euro i przeniósł się do PSG. Jego motywacją było podobno wydostanie się z cienia Leo Messiego i powalczenia na własną rękę o Złotą Piłkę.

Mikael Lustig uważa jednak, że choć umiejętności mu do tego nie brakuje, to jego podejście do futbolu może sprawić, że nigdy nie dostanie uznania, jakim cieszy się Messi. PSG pokonało Celtic w pierwszym meczu fazy grupowej Ligi Mistrzów 5:0. Neymar zdobył jedną z bramek, a Lustig – niestety – też wpisał się na listę strzelców. Brazylijczyk został ukarany żółtą kartką za symulowanie, co Szwed po meczu skomentował:

Ze strony Neymara ciągle widzimy to samo. Jest niesamowitym piłkarzem, ale stale widzimy takie jego zachowania i jeszcze nie raz je zobaczymy. Mówiłem już wcześniej, że to część jego gry. Stara się nadmiernie reagować, by obrońcy mu odpuścili. Będziemy to jeszcze wielokrotnie obserwować. Jeśli chce być taki, jak Messi, musi skończyć z takimi zagrywkami.

Szwedzki obrońca co prawda nie jest fanem metod, które wprowadza PSG, ale przyznaje, że klub ten stał się siłą, z którą wszyscy w Europie powinni się liczyć.

PSG jest jedną z najlepszych drużyn, z którymi się mierzyłem. Mają światowej klasy piłkarzy na każdej pozycji. Prawdopodobnie są lepsi niż Barcelona w zeszłym roku, nie mają żadnych słabych punktów. Każdy piłkarz potrafi czynić cuda z piłką. Ale jeśli wydajesz takie sumy pieniędzy, to nic dziwnego, że będziesz miał taką drużynę.

W drugiej kolejce fazy grupowej LM, która odbędzie się 27 września, PSG w arcyciekawym meczu na własnym stadionie podejmie Bayern Monachium. ForBET za zwycięstwo Neymara i spółki oferuje kurs 2.00, remis wycenia na 3.75, a zwycięstwo drużyny Roberta Lewandowskiego na 3.20.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
ŹRÓDŁOGoal.com
Poprzedni artykułCristiano Ronaldo pobił rekord Ligi Mistrzów
Następny artykułRomeo Jozak – Presja to moje drugie imię