Michael Zorc – Sprzedaż Dembele była właściwą decyzją dla klubu

0

Michael Zorc to dyrektor sportowy Borussii Dortmund, a zarazem człowiek, który odpowiada za wszystkie ruchy transferowe tego klubu. Niemiec w wywiadzie dla “Kickera” opowiedział o kilku transakcjach – udanych i tych mniej udanych.

Jeśli podliczymy wszystkie transfery do Borussii Dortmund i z klubu, to podczas okresu pracy Michaela Zorca wartość tych wszystkich transakcji to około miliard euro. Dyrektor sportowy do drużyny ściągnął wielu graczy, którzy natychmiast się zaaklimatyzowali w otoczeniu, ale zdarzały się także takie przypadki, które zakończyły się fiaskiem.

Zorc w rozmowie z dziennikarzem “Kickera” opowiedział o kulisach kilku transferów. Jedynymi z najdziwniejszych negocjacji nazwał te, które miały miejsce przy pozyskiwaniu Henrikha Mkitharyana z Szachtara Donieck w 2013 roku:

– Hans-Joachim Watzke i ja udaliśmy się do Doniecka w końcowej fazie rozmów, by negocjować transfer z prezydentem Szachtara. Co trzy zdania musiał konsultować się z prawdziwym decydentem, czyli miliarderem i przedsiębiorcą, Rinatem Akhmetovem. Choć znajdował się jakieś 100 metrów od nas, nigdy go nie zobaczyliśmy.

Dużą nadzieję pokładano w Ciro Immobile, za którego Borussia Dortmund w 2014 roku zapłaciła prawie 19 milionów euro. Włoch jednak nie spełnił stawianych przed nim oczekiwań. Zorc twierdzi, że napastnik nie pasował do drużyny:

– Z perspektywy czasu widać, że po prostu do nas nie pasował. Nie próbował się z nami zintegrować. Sytuacja powtórzyła się w Sevilli, ale teraz gra dla Lazio i radzi sobie świetnie. Nie każdy zawodnik jest w stanie osiągnąć wymagany w Dortmundzie poziom.

Dyrektor sportowy Borussii Dortmund wypowiedział się także na temat Ousmane Dembele, który w letnim okienku transferowym odszedł do FC Barcelona. Zorc nie ma wątpliwości co do tego, że podjęto słuszną decyzję sprzedając go do klubu z Katalonii:

– To jasne, że nie planowaliśmy, by grał u nas tylko przez rok. Jestem pewien, że gdyby nie transfer Neymara, nadal byłby tutaj. To bezpośredni związek. Patrząc wstecz, sprzedaż Ousmane’a była właściwą decyzją dla klubu. Otrzymaliśmy odpowiednią rekompensatę finansową. Zasadniczo wolę jednak planować takie rzeczy z wyprzedzeniem.

Borussia Dortmund świetnie zaczęła nowy sezon, ale ze względu kilku kiepskich meczów straciła pozycję lidera w Bundeslidze. Podopieczni Petera Bosza o poprawienie sytuacji powalczą w sobotę, kiedy to w szlagierze zmierzą się z Bayernem Monachium. Fortuna na wygraną BVB oferuje kurs @ 3.35.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
PRZEZKicker
Poprzedni artykułAdam Nawałka odkrył wszystkie karty. Cztery nowe nazwiska w kadrze
Następny artykułFantasy Premier League – czas na GW11 w lidze Gol.pl