Miarka się przebrała. Maciej Skorża nie jest już trenerem Pogoni Szczecin

0

Pomimo tego, że włodarze Pogoni Szczecin darzyli Macieja Skorżę dużym zaufaniem, seria fatalnych wyników spowodowała, że postanowiono zakończyć współpracę z tym trenerem i rozwiązać umowę za porozumieniem stron.

Pogoń Szczecin w tym sezonie miała być drużyną, której celem jest zakończenie rywalizacji w grupie mistrzowskiej, a może nawet pokuszenie się o najwyższe lokaty. Pomóc w tym miał zatrudniony pierwszego lipca 2017 roku Maciej Skorża, który w CV miał świetną pracę z drużynami Wisły Kraków i Lecha Poznań.

Szczecin nie okazał się szczęśliwy dla Skorży. 45-letni trener zaliczył spory falstart pracy w Pogoni, a kolejne dni i tygodnie nie przynosiły poprawy. Chociaż jeszcze kilkanaście dni temu prezes “Dumy Pomorza”, Jarosław Mroczek, zapewniał, że w klubie nie ma mowy o zwolnieniu trenera, to jednak postanowiono dokonać zmian. Gwoździem do trumny Skorży była piątkowa porażka ze Śląskiem Wrocław (0:3).

W poniedziałek za sprawą oficjalnej strony internetowej klubu poinformowano, że rozwiązano kontrakt z trenerem “za porozumieniem stron po rozmowach ze szkoleniowcem”.

Skorża jako trener Pogoni Szczecin pracował w 16 spotkaniach. Jego bilans jest fatalny, bowiem zanotował wyłącznie trzy zwycięstwa, trzy remisy i poniósł 10 porażek. Pojawiły się już pierwsze spekulacje na temat tego, kto miałby zostać nowym trenerem popularnych “Portowców” – w tym gronie wymienia się już Jacka Magierę i Marcina Kaczmarka.

Tymczasowo obowiązki Skorży przejął jego dotychczasowy asystent – Rafał Janas. To on poprowadzi Pogoń w ostatnim meczu rundy jesiennej LOTTO Ekstraklasy, w której ich rywalem będzie Legia Warszawa. Bukmacher Fortuna w tym spotkaniu faworyzuje klub ze stolicy, na którego wygraną kurs wynosi @ 2,05.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułŁukasz Piszczek – Bałem się dokładnej diagnozy
Następny artykułJarosław Niezgoda dostanie szansę od Adama Nawałki? “Nie obrażę się na powołanie”