Mecze towarzyskie – Z Kolumbią Polacy mogą mieć nie lada problemy

0
kolumbia falcao

Francja prowadziła już na Stade de France z Kolumbią 2:0, a jednak przegrała 2:3! Nasi grupowi rywale pokazali, że potrafią grać w piłkę na bardzo wysokim poziomie, a duet James Rodriguez – Radamel Falcao będzie bardzo trudny do zatrzymania. W innych spotkaniach Włosi po raz kolejny bez gola, Brazylia w formie, a Niemcy i Hiszpania zagrały na remis.

Najciekawsze spotkania

Gospodarze mistrzostw świata zmierzyli się na Łużnikach z jednymi z faworytów turnieju. Brazylia udowodniła, że do Rosji jedzie zmazać plamę z 2014 roku. Chociaż półfinał MŚ to bardziej niż przyzwoity wynik, ale pożegnanie się z turniejem przegrywając 1:7 z Niemcami to katastrofa, po której reprezentacja w końcu zdołała się otrząsnąć.

W pierwszej połowie goście przeważali, ale nie potrafili się wstrzelić. Dopiero w drugiej części spotkania zaczęli trafiać do siatki – i to aż trzy razy w ciągu trzynastu minut. W 53. minucie wynik spotkania otworzył Miranda, w 61. z rzutu karnego poprawił Philippe Coutinho, a wynik na 0:3 dla Brazylii ustalił Paulinho.

Jednym z ciekawszych spotkań dzisiejszego dnia bez wątpienia miał być mecz Niemców z Hiszpanią. Kibice na Esprit Arenie w Düsseldorfie długo nie musieli czekać na pierwszego gola, chociaż raczej nie spodziewali się, że zdobędą go goście. Andres Iniesta świetnie znalazł w polu karnym Rodrigo i ten nie miał problemów, by pokonać Marca-Andre ter Stegena.

W 35. minucie było już jednak 1:1. Sami Khedira podał przed pole karne do Thomasa Mullera, a ten pięknym strzałem pokonał bezradnego w tej sytuacji Davida De Geę. Więcej goli w tym meczu już nie padło i Niemcy zremisowały z Hiszpanią 1:1.

Argentyna bez Leo Messiego w składzie bez większych problemów pokonała Włochów, którzy w pierwszej połowie w zasadzie nie istnieli na boisku. W drugiej było już o wiele lepiej, ale niemoc strzelecka Squadra Azzuri trwa w najlepsze. Włosi nie znaleźli sposobu na defensywę gospodarzy, a Argentyna po golach Evera Banegi i Manuela Lanziniego wygrała 2:0.

Również Holandia potrzebuje jeszcze trochę czasu, żeby odbudować minioną świetność. Oranje prowadzili otwarty mecz z Anglią i chociaż sytuacji bramkowych z obu stron nie brakowało, to w spotkaniu padł tylko jeden gol. Jego autorem był Jesse Lingard i dzięki niemu Anglia pokonała Holandię 1:0.

Grupowi rywale Polaków

Jeśli chodzi o naszych grupowych rywali, to Japonia zremisowała z Mali 1:1, strzelając gola dopiero w doliczonym czasie gry. Remis uratował Shoya Nakajima.

Senegal również zremisował 1:1 i również stracił gola po rzucie karnym. Strzelcem jedynego gola w meczu z Uzbekistanem był Pape Moussa Konate.

Najlepiej z naszych rywali spisała się Kolumbia, która miała zdecydowanie najsilniejszego rywala. Francja ma co nieco do udowodnienia na arenie międzynarodowej, a turniej w Rosji będzie dla nich dobrą okazją do tego. Na Stade de France już w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Olivier Giroud, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza rywali.

Kwadrans później na 2:0 podwyższył Thomas Lemar, który pewnym strzałem zakończył bardzo ładną drużynową akcję. Wydawało się, że gospodarze z łatwością poradzą sobie z rywalami, ale tych podrażniły stracone gole. Kolumbia szybko odpowiedziała: w 28. minucie bramkę strzelił Luis Muriel, którego dośrodkowania nikt nie przeciął i piłka wylądowała w siatce.

W 62. minucie Kolumbia udowodniła, że najprawdopodobniej będzie najgroźniejszym naszym rywalem. Wyrównanie zapewnił duet największych gwiazd reprezentacji: drugą asystą popisał się James Rodriguez, a gola zdobył Radamel Falcao.

To jednak nie był koniec! W 85. minucie Juan Quintero wykorzystał rzut karny i Kolumbia objęła prowadzenie. Francuzom nie udało się już wyrównać i było to chyba największe zaskoczenie dnia, a także alarm dla naszej reprezentacji, która przegrała z Nigerią 0:1.

Mistrzostwa świata rozpoczną się już 14 czerwca, a według oferty przygotowanej przez bukmachera LvBet jego największym faworytem są Niemcy i Brazylijczycy, których triumf wyceniany jest na 5,50. Kolejni na liście są Francuzi, na których wygraną kurs wynosi 7,00.