Mecz Realu Madryt z Gironą zostanie odwołany?

0

Kataloński parlament przegłosował rozpoczęcie procesu konstytucyjnego i odłączenie się od Hiszpanii. Czy z tego względu niedzielne spotkanie Realu Madryt zostanie odwołane?

Parlamentarzyści w Katalonii zdecydowali się na odłączenie od Hiszpanii i ogłosili stworzenie Republiki Katalońskiej. Zupełnie inne zdanie w tym temacie mają władze w stolicy kraju. Co ten polityczny kryzys oznacza dla “Królewskich”?

Podopieczni Zinedine'a Zidane'a w niedzielę mają rozegrać wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem z Girony. Władze klubu zdecydowały już o nie zabieranie na mecz klubowego autokaru, by nie powodować niepotrzebnych zajść z kibicami. Okazuje się, że ze względów bezpieczeństwa spotkania może zostać odwołane.

Jeżeli Katalonia oficjalnie odłączy się od kraju, to zespoły z tego regionu nie będą mogły występować w rozgrywkach La Ligi. Taką informację niedawno przekazał prezes rozgrywek, Javier Tebas. Nie wiadomo natomiast jak w takim wypadku miałaby wyglądać reprezentacja Hiszpanii.

Na rozwój sytuacji musimy jeszcze poczekać, bowiem rząd Hiszpanii nie planuje uznać odłączenia się regionu. Premier Mariano Rajoy zapowiedział przywrócenie praworządności w Katalonii.

O rozwoju sytuacji na Półwyspie Apenińskim i decyzjach w sprawie spotkania mistrzów Hiszpanii z Gironą będziemy informować Was na bieżąco.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułTriumfator mundialu otrzyma 38 milionów dolarów
Następny artykułBundesmeister – czyli co nas czeka w 10. kolejce Bundesligi