Sammer o Lewandowskim: Jeżeli zawodnik mówi o alternatywie, to musi liczyć się z konsekwencjami

0
robert lewandowski

Od kilku dni w mediach toczy się dyskusja na temat potrzeby ściągnięcia do Bayernu Monachium drugiego napastnika, który byłby zmiennikiem Roberta Lewandowskiego. To pokłosie sytuacji, w której reprezentant Polski doznał kontuzji i mistrz Niemiec został bez jakiegokolwiek napastnika w kadrze.

Bayern Monachium na już potrzebuje drugiego napastnika – co do tego nie ma jakichkolwiek wątpliwości. Wszyscy uważają, że ściągnięcie takiego zawodnika przyniesie korzyści zarówno dla drużyny, jak i Roberta Lewandowskiego, który nie będzie musiał grać z tak dużą intensywnością. Z innej strony na tę sytuację zerka były dyrektor sportowy klubu z Bawarii, Matthias Sammer, który uważa, że taki gracz będzie musiał się pogodzić z rolą zmiennika. Zmieni się także sytuacja reprezentanta Polski, który na boisku będzie rzadziej:

– Co w ogóle oznacza sprowadzenie nowego napastnika, nie tylko pod względem sportowym, ale również pod względem rozwoju drużyny? Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że nowy nabytek będzie musiał być zadowolony z tego, że nie gra… Lewandowski powiedział wprawdzie, że cieszyłby się, gdyby miał alternatywę. Ciekawe jednak co powiedziałby, gdyby walczył o miano króla strzelców Bundesligi, a trener oznajmiłby mu: Dzisiaj siadasz na ławce, bo niedługo gramy finał Ligi Mistrzów. Domyślam się, że zarówno on, jak i jego agenci nie byliby zbyt zadowoleni ze “wsparcia”, jakie otrzymałby wówczas od drużyny.

Sammer na antenie niemieckiej filii Eurosportu przyznał, że nie jest to łatwa sprawa i Lewandowski musi się liczyć z konsekwencjami swojej prośby:

–  Na takim poziomie jest to absolutnie delikatna sprawa. Jeżeli zawodnik mówi o alternatywie, to musi liczyć się z konsekwencjami. Wiem jednak, że Bayern rozwiąże tę sprawę we właściwy sposób.

Lewandowski nie zagrał w meczu Ligi Mistrzów przeciwko Celtikowi Glasgow z powodu kontuzji mięśnia. Reprezentant Polski wróci do kadry Bayernu Monachium na sobotni mecz przeciwko Borussii Dortmund. Fortuna na wygraną jego zespołu oferuje kurs @ 2.13.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułKoszmar Santiego Cazorli trwa. Hiszpan wróci do gry?
Następny artykułAdam Nawałka odkrył wszystkie karty. Cztery nowe nazwiska w kadrze