Mateusz Żyro przedłużył kontrakt z Legią Warszawa i został wypożyczony

0

Mateusz Żyro przedłużył kontrakt z Legią Warszawa. Młody obrońca najbliższe miesiące jednak spędzi poza stolicą Polski, bowiem w ramach wypożyczenia do końca sezonu będzie bronić barw Wigier Suwałki.

Mateusz Żyro to jeden z najbardziej perspektywicznych zawodników młodego pokolenia, którzy znajdują się w kadrze Legii Warszawa. Obrońca do pierwszej drużyny został dołączony w lutym ubiegłego roku, jednak jak dotychczas nie miał zbyt wielu okazji zagrania w jej barwach (łącznie rozegrał w niej dwa mecze). 19-latek głównie występował w trzecioligowych rezerwach.

Defensor za sprawą dobrej gry w drugiej drużynie zapracował sobie na nową umowę. Włodarze Legii Warszawa za sprawą oficjalnej strony internetowej klubu poinformowali o podpisaniu nowego kontraktu z tym zawodnikiem. Żyro ze stołecznym klubem związał się umową, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2021 roku. 19-latek najbliższe miesiące spędzi jednak w Suwałkach, gdzie do końca obecnego sezonu będzie bronić barw miejscowych Wigier.

Młody zawodnik nie ukrywa zadowolenia z przedłużenia umowy z Legią Warszawa. Dla niego jest to pokaz tego, iż w klubie wiążą z nim nadzieje w przyszłości:

– Klub pokazuje, że we mnie wierzy i chce na mnie stawiać. Cieszę się z tego, że jest tutaj mocna konkurencja, bo mam się od kogo uczyć. Gdyby udało mi się wskoczyć do składu nikt nie będzie mówił, że to z powodu młodego wieku, tylko udowodnienia swojej wartości. Głęboko wierzę, że za jakiś czas mi się to uda.

Legia Warszawa bez Żyry w składzie walczy o obronę tytułu mistrza Polski. Podopieczni Romeo Jozaka w następnej kolejce LOTTO Ekstraklasy zmierzą się z Cracovią. Bukmacher Fortuna na wygraną popularnych “Wojskowych” oferuje kurs @ 2.05.


Odbierz 20 PLN bez depozytu!

baner-lvbet-gol-728x90

Poprzedni artykułMakuszewski – Wierzę, że po tym okresie będę lepszym piłkarzem
Następny artykułStefan de Vrij nie przedłuży umowy z Lazio Rzym