Mateusz Wieteska w beniaminku Ekstraklasy

0
Mateusz Wieteska

Mateusz Wieteska opuścił zespół mistrzów Polski, Legię Warszawa i dołączył do ligowego beniaminka, Górnika Zabrze. Młody obrońca podpisał w nowym klubie trzyletni kontrakt.

Młodzieżowy reprezentant kraju ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w Chrobrym Głogów. Na zapleczu Ekstraklasy rozegrał 14 spotkań, w których zdobył trzy bramki i zanotował asystę. Teraz nadszedł czas, by 20-latek sprawdził się w wyższej klasie rozgrywkowej. Legia Warszawa zdecydowała się na definitywną sprzedaż piłkarza, ale w umowie zastrzegła sobie możliwość pierwokupu.

– Po tym jak z klubu odszedł Bartosz Kopacz, priorytetem było znalezienie jego godnego zastępcy. Najpierw ściągnęliśmy do Zabrza Michała Koja, teraz zdecydowaliśmy się na podpisanie umowy z Mateuszem. W klubie stawiamy na młodych, utalentowanych piłkarzy i Wieteska idealnie wpisuje się w ten obraz. Ponadto mimo młodego wieku ma spore doświadczenie w seniorskiej grze – nie krył zadowolenia po zaprezentowaniu piłkarza jego nowy trener, Marcin Brosz.

Przypomnijmy, że z Górnika wcześniej odeszli też Adam Danch, Rafał Kosznik, Aleksander Kwiek i Dawid Plizga. Do zespołu prowadzonego przez Brosza trafili natomiast Damian Kądzior i wspominany już Michał Koj.

– Chciałbym nadal się rozwijać i dlatego wraz z Jackiem Magierą zdecydowaliśmy o tym, że zmienię otoczenie. Chciałem regularnie występować, a w Legii nie miałbym takiej możliwości. Właśnie dlatego zdecydowałem się na grę dla Górnika, widzę tutaj dobrą perspektywę dla siebie. To fajny zespół, w którym daje się szanse młodym graczom. Chcę walczyć z Górnikiem o jak najlepsze wyniki – powiedział Mateusz Wieteska.

Podopieczni Marcina Brosza zainaugurują sezon Ekstraklasy meczem z Legią Warszawa. Wieteska będzie miał więc szybką okazję do spotkania z byłymi kolegami z drużyny.

Poprzedni artykułCzesław Michniewicz trenerem reprezentacji Polski U-21
Następny artykułArka Gdynia z Superpucharem Polski, fatalna seria Legii trwa!