Mateusz Szwoch ponownie wypożyczony do Arki Gdynia

0

Mateusz Szwoch przez ostatnie kilka tygodni starał się potwierdzić przydatność w Legii Warszawa, ale mu się to nie udało. Polak znów powędrował na wypożyczenie i drugi rok z rzędu spędzi w Arce Gdynia.

Ofensywny pomocnik do Arki Gdynii dołączył jeszcze jako junior, jednak śmiało można powiedzieć, że to właśnie w tym zespole ukształtował się jako piłkarz. Dobre występy w klubie z Trójmiasta spowodowały, że Mateusz Szwoch w 2014 roku zmienił barwy i został zawodnikiem Legii Warszawa.

24-latek miał problemy z przebiciem się do pierwszej drużyny Legii, a było to spowodowane nikłym doświadczeniem oraz dużą rywalizacją na pozycji ofensywnego pomocnika. Szwoch w 2016 roku zdecydował się wrócić do korzeni i powędrował na wypożyczenie do Arki Gdynia.

Zawodnik pochodzący ze Starogardu Szczecińskiego ostatnie półtora roku spędził w Gdynii, a szczególnie udany był dla niego poprzedni sezon. Szwoch wraz z zespołem sięgnął po triumf w Pucharze Polski, a sam był motorem napędowym zespołu. 24-letni piłkarz w kampanii 2016/2017 rozegrał 43 mecze, w których strzelił pięć goli oraz zanotował dziewięć asyst.

Szwoch po zakończeniu sezonu wrócił do Legii Warszawa. Były młodzieżowy reprezentant Polski w niedawno rozpoczętej kampanii rozegrał trzy mecze w stołecznym zespole, ale najwidoczniej nie zyskał zaufania trenera Jacka Magiery, bowiem ponownie został wypożyczony. Piłkarz wybrał znany wariant i kolejny sezon spędzi w Arce Gdynia.

Poprzedni artykułPuchar Polski – Sypnęło niespodziankami, Lech i Lechia za burtą!
Następny artykułRyad Boudebouz zmienił otoczenie i zagra w Realu Betis