Ryad Boudebouz zmienił otoczenie i zagra w Realu Betis

0

Ryad Boudebouz stał się bohaterem głośnego transferu. Reprezentant Algierii zdecydował się po raz pierwszy zagrać poza ligą francuską i podpisał kontrakt z Realem Betis.

Wprawdzie Ryad Boudebouz urodził się we Francji, a także grał w młodzieżowych reprezentacjach tego kraju, to jednak później zdecydował się bronić barw państwa z którego pochodzi, czyli Algierii. 27-latek w tej reprezentacji zdążył już rozegrać 25 spotkań, w których zdobył dwie bramki.

Ofensywny pomocnik od początku przygody z futbolem jest związany z francuskimi zespołami, a jego pierwszym poważnym przystankiem był FC Sochaux. Boudebouz w 2013 roku przeniósł się do Bastii, w której grał przez dwa sezony. Następnie za niską kwotę (1,7 milionów euro) kupiło go Montpellier.

Reprezentant Algierii z miejsca stał się ważnym zawodnikiem tego zespołu. Potwierdza to jego bilans – Boudebouz w barwach tego klubu na na koncie 73 oficjalne występy, w których 13 razy trafiał do siatki rywala oraz 22-krotnie asystował przy bramce.

Boudebouz zdecydował się na spróbowanie sił poza granicami Francji. Ofensywny pomocnik zasilił skład Realu Betis Sevilla, który na konto Montpellier musiał przelać siedem milionów euro. Tymczasem 27-letni zawodnik z nowym zespołem związał się czteroletnim kontraktem.

Zawodnik w pierwszej rozmowie z klubową telewizją przyznał, że gra w Hiszpanii od zawsze była jego marzeniem:

– Przejście do Betisu jest dla mnie wielkim krokiem. Mój styl gry pasuje do ligi hiszpańskiej, a ja od zawsze marzyłem, aby występować w tych rozgrywkach. Chciałbym się rozwijać w tym klubie.

Poprzedni artykułMateusz Szwoch ponownie wypożyczony do Arki Gdynia
Następny artykułDennis Aogo podpisał dwuletni kontrakt z VfB Stuttgart