Marvin Compper odszedł z RB Lipsk. Powód? Chęć zdobywania tytułów

0

Marvin Compper po trzech latach gry w RB Lipsk postanowił zmienić barwy klubowe. Niemiecki piłkarz zdecydował się na przejście do Celtiku Glasgow i kierowały nim konkretne powody.

Marvin Compper w początkowych miesiącach gry dla RB Lipsk był podstawowym zawodnikiem tego klubu. Miało to jednak miejsce wtedy, gdy drużyna była w fazie budowania i występowała jeszcze na zapleczu Bundesligi. Gdy popularne “Byki” stały się czołową drużyną w Niemczech, to pozycja doświadczonego obrońcy zmalała.

Potwierdzają to przede wszystkim statystyki. Jednokrotny reprezentant Niemiec w obecnym sezonie odnotował jedynie trzy występy (dwa w Bundeslidze, jeden w Lidze Mistrzów), łącznie spędzając na boisku 108 minut. To go niekoniecznie zadowalało i zdecydował się on na zimową zmianę barw klubowych.

Compper od pierwszego stycznia 2018 roku będzie zawodnikiem Celtiku Glasgow. Według portalu “Transfermarkt.de” szkocki klub zapłacił za niego około miliona funtów. Natomiast doświadczony obrońca złożył podpis na umowie, która będzie obowiązywać do 30 czerwca 2020 roku.

33-latek przyznał, że nie zastanawiał się długo nad ofertą Celtiku. Dodatkowo motywacją była dla niego chęć wygrywania trofeów – Niemiec podczas wieloletniej kariery nie wygrał ani jednego:

– Kiedy pierwszy raz usłyszałem o zainteresowaniu Celticu, to od razu byłem zdecydowany na transfer. Jest to klub, który walczy o tytuły, a tego mi właśnie brakowało w mojej karierze. Grałem w dobrych drużynach, ale nigdy nie zdobyłem żadnego trofeum. To jest coś, na co bardzo czekam. Teraz będę miał możliwość, aby grać w wielkich meczach o wielkie zwycięstwa. Występowałem w bardzo ważnych spotkaniach we Włoszech i w Niemczech. Byłem w finale Pucharu Włoch, ale niestety go przegraliśmy. Mam jednak nadzieję, że sięgnę tutaj po jakieś trofeum.

Compper był piłkarzem RB Lipsk od 2014 roku, kiedy to wrócił do ojczyzny po przygodzie w AC Fiorentina. Środkowy obrońca łącznie w barwach “Byków” rozegrał 79 spotkań.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułJose Mourinho apeluje o docenienie ich nieoczekiwanych pogromców. “Walczyli, jakby grali o życie”
Następny artykułPowrót po latach! Robert Lewandowski ma zmiennika w Bayernie Monachium