Markus Suttner kupiony przez Brighton & Hove Albion FC

0

30-letni piłkarz spróbuje sił w nowym otoczeniu. Markus Suttner po grze w dwóch europejskich ligach zdecydował sprawdzić się w kolejnej i od przyszłego sezonu będzie reprezentować barwy Brighton & Hove Albion FC.

Brighton & Hove Albion FC w ubiegłym sezonie wywalczył awans do Premier League. Właściciele tego klubu podczas letniego okienka chcą dokonać kilku transferów, które pomogą w pozostaniu w elicie na kolejne lata. Wcześniej do drużyny z Brighton dołączył Matthew Ryan, który zarazem był najdroższym zakupem w historii oraz Pascal Groß z FC Inglostadt. Śladem niemieckiego piłkarza poszedł Markus Suttner, który także opuścił spadkowicza z Bundesligi i przeniósł się do Premier League.

20-krotny reprezentant Austrii z nowym klubem podpisał trzyletni kontrakt. FC Inglostadt na swoje konto otrzyma 4,5 milionów euro. O Suttnerze w samych superlatywach wypowiadał się szkoleniowiec Brighton & Hove Albion FC, Chris Hughton:

– Markus to ktoś, kogo obserwowaliśmy od bardzo dawna i jesteśmy zadowoleni, że udało się sfinalizować ten transfer. Będzie mógł dołączyć do drużyny już w tym tygodniu. On ma duże doświadczenie w reprezentacji i w dobrych ligach, austriackiej i niemieckiej. Występował w ostatnich dwóch latach w Ingolstadt i na pewno pomoże nam swoim doświadczeniem.

Suttner do FC Inglostadt trafił w 2015 roku, a wcześniej występował w Austrii Wiedeń. 30-latek w ostatnim sezonie Bundesligi rozegrał 31 meczów, w których cztery razy zapisał się na listę strzelców i zanotował pięć asyst.

Poprzedni artykułNelson Semedo podpisał umowę z FC Barcelona
Następny artykułNenad Bjelica – Wygralibyśmy, gdybyśmy byli lepiej przygotowani