Jan Bednarek

Menedżer Southampton, Mark Hughes, nie ma wątpliwości, że jeśli Jan Bednarek otrzyma szansę występu na mundialu, to w pełni ją wykorzysta. Walijczyk wypowiedział się także na temat gry młodego obrońcy w końcówce sezonu Premier League.

Ostatnie miesiące w życiu 22-latka są wprost szalone. Debiut w Premier League i bramka w meczu Chelsea, pomoc Southampton w utrzymaniu się w angielskiej elicie, pierwszy mecz w seniorskiej reprezentacji Polski od pierwszej minuty. Jan Bednarek skorzystał z urazów Jacka Stephensa i Kamila Glika i bardzo możliwe, że na mundialu będzie podstawowym graczem kadry Adama Nawałki. Taki przebieg wydarzeń nie dziwi jego klubowego menedżera, Marka Hughesa:

– Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni. Uważam, że powołanie do reprezentacji to uznanie za to, jak dobrze radził sobie gdy wskoczył do składu Southampton. Zrobił to w bardzo trudnych warunkach. Straciliśmy Jacka Stephensa i mogliśmy przesunąć bardziej doświadczonych graczy do obrony, ale ja widziałem Janka podczas treningu i wiedziałem, że jest gotowy.

Walijski menedżer nie ma wątpliwości, że jeżeli Jan Bednarek otrzyma szansę na mundialu, to w pełni ją wykorzysta. 54-latek chwali charakter młodego środkowego obrońcy, który pozwala mu wykorzystywać wielkie szanse:

– Spodobał mi się jego charakter oraz determinacja, z jaką podchodzi do każdego treningu. On zawsze chciał być gotowy na wypadek, gdybyśmy go potrzebowali. Jeśli zostanie oddelegowany do gry w reprezentacji, to poradzi sobie tak dobrze jak w Southampton. Jestem o tym przekonany.


Reprezentacja Polski pierwszy mecz na mundialu rozegra już 19 czerwca, a jej rywalem będzie Senegal. Według oferty bukmachera LvBet faworytem tego meczu będą właśnie podopieczni Adama Nawałki – kurs na ich wygraną wynosi 2,30, remis wyceniany jest na 3,20, a zwycięstwo Sadio Mane i spółki na 3,35. Stawiaj na ten mecz w nowej aplikacji mobilnej LvBet!

Odbierz 20 PLN bez depozytu!

LvBet bonus 20 zł