Mario Situm wypada z gry na dwa miesiące

0
Mario Situm

Pomocnik Lecha Poznań Mario Situm doznał kontuzji więzadeł w stawie skokowym i do treningów wróci dopiero za dwa miesiące.

Chorwat zgłosił uraz podczas pierwszej połowy meczu z Lechią Gdańsk i w 27 minucie został zmieniony przez Mihaila Raduta. Okazuje się, że kontuzja, której nabawił się Mario Situm jest dość poważna i wyeliminuje go z gry na około dwa miesiące. Głos w tej sprawie zabrał klubowy lekarz Lecha Poznań, Adrzej Pyda.

– Mario ma uszkodzone więzadła w stawie skokowym. Z tego powodu będzie musiał pauzować przez około sześć-osiem tygodni. W tym momencie czekamy, aż ze stawu zejdzie obrzęk. Piłkarz za tydzień przejdzie kontrolę, która powie więcej.

Doktor “Kolejorza” przy okazji wypowiedział się także na temat stanu zdrowia innych piłkarzy. W najbliższych dniach do treningów wrócić ma Rafał Janicki, który także nie dokończył meczu z Lechią z powodu problemów ze stawem skokowym. Jeżeli chodzi o Nickiego Bille Nielsena, to napastnik pomyślnie przeszedł zabieg złamanego nosa. Duńczyk do treningów wróci już w przyszłym tygodniu, ale będzie musiał ćwiczyć w specjalnej masce ochronnej. Jego powrót do kadry meczowej nastąpi zapewne dopiero po przerwie reprezentacyjnej.

Już w piątek podopieczni Nenada Bjelicy podejmą na Bułgarskiej Wisłę Kraków. Faworytem będą gospodarze – według Fortuny kurs na ich zwycięstwo to 1,85. Remis wyceniany jest na 3,40, a wygrana “Białej Gwiazdy”, która w weekend uległa Legii, na aż 4,15.


BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułDavid Unsworth poprowadzi Everton w meczu z Chelsea
Następny artykułDawid Kownacki czeka na szansę. “Moim celem jest grać jak najwięcej”