Mario Lemina drugim letnim transferem Southamptonu

0

Southampton dokonał jednego z największych transferów w historii klubu. Nowym zawodnikiem popularnych “The Saints” został występujący wcześniej w Juventusie Turyn – Mario Lemina.

Zespół z Premier League w obecnym okienku transferowym nie jest zbyt aktywny, a potwierdzeniem tego jest fakt, że do drużyny, która od kilku tygodni jest prowadzona przez Mauricio Pellegrino dołączył tylko jeden zawodnik – Jan Bednarek. W drugim miesiącu okienko dokonano kolejnego transferu. Nowym nabytkiem Southampton został Mario Lemina, który znany jest z gry w mistrzu Włoch – Juventusie Turyn.

Zmiana barw klubowych Leminy może być swego rodzaju zaskoczeniem, bowiem reprezentant Gabonu w poprzednim sezonie bardzo często grał w Juventusie Turyn. 23-latek we wszystkich rozgrywkach na boisku pojawił się 29 razy – na koncie zapisał jedną bramkę oraz jedną asystę, a za występy zbierał bardzo dobre oceny.

Teraz Lemina spróbuje sił w Premier League. Southampton za jego wykupienie na konto Juventusu Turyn przelał 17 milionów euro. Tymczasem defensywny pomocnik z nowym klubem związał się pięcioletnim kontraktem. Oto, co zawodnik miał do powiedzenia podczas oficjalnej prezentacji:

– Jestem zadowolony z tego ruchu. To dla mnie szalenie atrakcyjny projekt. Razem z całą moją rodziną jesteśmy szczęśliwi, że będę tutaj grał. Jak już wspomniałem, jest to klub, który zainteresował mnie od samego początku. Southampton dobrze sobie radzi w Lidze Europy, a także podoba mi się ich styl z częstym posiadaniem piłki.

Poprzedni artykułBrazylijski zaciąg Girondins Bordeaux
Następny artykułMaciej Iwański wznowił karierę! Zagra w Unii Oświęcim