Marcin Brosz ma patent na wygrywanie z Legią Warszawa?

0
Marcin Brosz

Po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej piłkarze wracają do rywalizacji w LOTTO Ekstraklasie. Bez wątpienia najciekawszym i najbardziej elektryzującym meczem 16. kolejki będzie mecz mistrza Polski z sezonu 2016/2017 z aktualnym liderem tabeli – Górnikiem Zabrze. Szkoleniowiec “Trójkolorowych”, Marcin Brosz, po 19 latach znów będzie chciał wygrać na terenie Legii.

Górnik Zabrze został mistrzem jesieni w LOTTO Ekstraklasie, ale nie ma zbyt dużo czasu na świętowanie, bowiem już po zakończeniu przerwy reprezentacyjnej rusza runda rewanżowa. Już na inauguracje zabrzan czeka trudne zadanie, bowiem na wyjeździe przyjdzie im zagrać z Legią Warszawa. Stołeczni piłkarze są żądni rewanżu, bowiem pierwsze spotkanie przegrali 1:3.

Także Górnik Zabrze nie zamierza tanio sprzedać skóry, chociaż statystyki za nimi nie przemawiają. Drużyna z Górnego Śląska po raz ostatni na terenie Legii wygrała w 1998 roku, a w składzie Górnika był Marcin Brosz! Od tego czasu zabrzanie w meczach wyjazdowych z Legią zanotowała pięć remisów i poniosła 11 porażek.

Kto wie, czy Brosz po 19 latach ponownie nie znajdzie sposobu na wygranie na stadionie Legii. Szkoleniowiec Górnika Zabrze przyznał, że jego zawodnicy podczas przerwy reprezentacyjnej skupiali się na “wyczyszczeniu głów”:

– W przerwie na mecze reprezentacji postanowiliśmy się skupić na regeneracji głów. Piłkarze dostali więcej czasu na spotkania z najbliższymi, oczywiście nie zapominając o wykonywaniu ćwiczeń. Przed nami ważne mecze w tym roku, chcemy podtrzymać formę nie tylko motoryczną, ale i ten entuzjazm, który nas cechował na początku rozgrywek.

Spotkanie pomiędzy Legią Warszawa a Górnikiem Zabrze odbędzie się 19 listopada o godzinie 18:00. Według bukmachera Fortuna faworytem tego meczu są gospodarze, na których wygraną kurs wynosi @ 1.72.