Manchester United nie może czekać na powrót do formy Zlatana Ibrahimovicia

0

Zlatan Ibrahimović po raz pierwszy od ośmiu miesięcy wystąpił w pierwszym składzie Manchesteru United. Chociaż Szwed w przegranym meczu z Bristol City zdobył bramkę, to jednak jego występ pokazał, jak daleko jest od powrotu do optymalnej dyspozycji.

W wieku 36 lat, powrót po tak ciężkiej kontuzji, dla wielu kibiców był nurtującym pytaniem. Zlatan Ibrahimović rozegrał już kilka spotkań, ale nie dostaliśmy w nich na nie odpowiedzi – aż do meczu na Aston Gate.

Patrzenie na to, jak Ibrahimović w meczu z Bristol zagrywa niecelne podania, kiepsko uderza i ma problem z nadążaniem za grą, było bardzo bolesne. Nazywa siebie lwem, krąży wokół z niewyobrażalną arogancją, ale tutaj wyglądał on na niezdolnego do rywalizacji z przeciwnikiem z zaplecza Premier League. Nawet piękna bramka z rzutu wolnego nie spowodowała, że jego występ można ocenić pozytywnie.

Po prostu – Ibrahimović nie jest w pełni sprawny i nie przypomina siebie z najlepszej części tego roku. Być może, gdy jego sprawność fizyczna będzie lepsza, to będziemy w stanie śledzić jego powrót na najwyższy poziom. To jednak będzie wymagać mnóstwo czasu. Czasu, który Szwed musi spędzić na boisku. Jose Mourinho będzie musiał się zastanowić, czy warto dać szansę Ibrahimoviciowi kosztem innych zawodników, a być może także i wyników.

Nawet jeśli Ibrahimović jest w stanie poprawić swoją kondycję oraz przyczynić się do zdobywania bramek, to ile czasu United musi mu dać, aby tak się stało? Tymczasem popularne “Czerwone Diabły” nie mogą nawet zagwarantować, że zdecydują się na przedłużenie jego kontraktu, który dobiega końca wraz z tym sezonem..

Romelu Lukaku nie może grać w każdym meczu, ale Marcus Rashford i Anthony Martial robią wszystko, aby dostawać więcej szans. Mourinho odczuwa silną lojalność względem Ibrahimovicia, ale jego zadaniem jest zbudowanie kolejnego silnego ataku, a nie zajmowanie się rehabilitacją gracza, którego kariera dobiega końca.

Rashford i Martial dobrze sobie radzą na skrzydłach, ale obaj wiążą swoją przyszłość z pozycją środkowego napastnika. Wiadomo, że ich pozycja nie jest taka, jak w przypadku kupionego za 75 milionów funtów Lukaku, ale dziwne jest, iż tak samo jak Belg jest traktowany Zlatan.

Jest zbyt wcześnie, aby to oceniać jednoznacznie, ale powrót Ibrahimovicia nie jest tak płynny i łatwy, jak oczekiwali tego kibice. Powrót na boisko osiem miesięcy po kontuzji, która mogła zakończyć jego karierę, jest czymś niesamowitym. Jeśli nikt nie mógł tego zrobić, Zlatanowi się udało. Niestety – powrót do najlepszej dyspozycji może być czymś, co nawet dla niego będzie zbyt trudnym zadaniem.

Ibrahimović w poprzednim sezonie dał Manchesterowi United wiele, więc zasłużył teraz na otrzymanie szansy. Mourinho jednak ze względu na priorytety, którym jest dobro drużyny, nie może w nieskończoność czekać na coś, co może się nigdy nie wydarzyć. Mowa tutaj o powrocie do formy szwedzkiego napastnika..


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
PRZEZESPN
Poprzedni artykułRadosław Majecki na dłużej w Legii Warszawa. Bramkarz na lata?
Następny artykułPięć powodów, dla których pozyskanie Sandro Wagnera ma sens dla Bayernu Monachium