Maciej Makuszewski zerwał więzadła. Koniec marzeń o wyjeździe na mundial?

0

Niedzielny mecz pomiędzy Lechem Poznań a Cracovią na długo pozostanie w pamięci Macieja Makuszewskiego. Wprawdzie popularny “Kolejorz” pokonał rywali z Małopolski 1:0, to jednak zwycięstwo zostało okupione poważną kontuzją reprezentanta Polski.

Maciej Makuszewski ze względu na kontuzję boisko musiał opuścić już w 28. minucie meczu. Piłkarz Lecha Poznań niefortunnie stanął na piłce, a następnie jego noga wygięła się w nienaturalny sposób. Makuszewski zszedł z murawy ze łzami w oczach, a natychmiast zaczęto spekulować jak poważna jest to kontuzja.

Wśród plotek najpoważniejszą diagnozą było zerwanie więzadeł krzyżowych – jedna z najgorszych kontuzji dla piłkarza. Wszystko wskazuje, że Makuszewski nie tylko zerwał więzadła krzyżowe, ale także poboczne. Taką informacją na portalu społecznościowym Twitter podzielił się dziennikarz “Przeglądu Sportowego”, Piotr Wołosik.

Jeśli te doniesienie okażą się prawdą, to reprezentanta Polski czeka operacja, a następnie kilka miesięcy żmudnej rywalizacji. Będzie to też dla niego swego rodzaju wyrok, bowiem na dobrą sprawę straci szansę na wyjazd na przyszłoroczne mistrzostwa świata, które odbędą się w Rosji. Przypomnijmy, że Adam Nawałka w ostatnim czasie coraz częściej korzystał z usług tego skrzydłowego.

28-latek piłkarzem Lecha Poznań został w lipcu 2017 roku, kiedy to przeszedł do tego klubu z Lechii Gdańsk. Pomocnik w tym sezonie radził sobie wyśmienicie – łącznie zanotował 23 występy, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował sześć asyst.

*AKTUALIZACJA

Powyższe informacje zostały potwierdzone przez Lech Poznań. Klubowy lekarz, Andrzej Pyda zdradził, jak długa rehabilitacja czeka ich zawodnika:

– Uszkodzeniu uległy dwa więzadła w stawie kolanowym: więzadło poboczne boczne i krzyżowe przednie. Aby kolano odzyskało stabilność konieczne jest leczenie operacyjne. W zależności od przebiegu rehabilitacji Macieja czeka około 6-9-miesięczna rehabilitacja.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułCzy Jurgen Klopp postąpił słusznie rotując składem na derby Liverpoolu?
Następny artykułRadosław Mroczkowski nie jest już trenerem Sandecji Nowy Sącz