Łukasz Surma kończy piłkarską karierę

0

Łukasz Surma po wielu latach gry na polskich boiskach, w wieku 40 lat postanowił zakończyć przygodę z futbolem. Ostatnim klubem pomocnika był Ruch Chorzów.

559 razy – tyle występów na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w Polsce zanotował Łukasz Surma. Zawodnik nie będzie miał już okazji poprawić tego wyniku. 40-latek na łamach “Katowickiego Sportu” zdradził, że zakończył piłkarską karierę:

– Tak, kończę z poważnym graniem. Czuję smutek, żal, ale również pewną ulgę. Każdy mi mówi, że powinienem jeszcze pograć, ale ponad 20 lat w reżimie treningowym to naprawdę dużo. Za każdym razem trzeba było spełniać nadzieje kibiców, trenerów, działaczy. Fizycznie czuję się bardzo dobrze, mógłbym jeszcze spokojnie występować w lidze, ale psychicznie jestem już tym zmęczony. Mam prawo powiedzieć „dość”. Obecnie gram jedynie w oldbojach Wisły Kraków i to ogromna dla mnie frajda. Spotykamy się raz w tygodniu, gramy bez rozgrzewki, nikt nam nie mówi, gdzie się ustawić, jaką obrać taktykę… Czuję się jak za chłopięcych lat. Tęskniłem za tym. Brakowało mi takiego podejścia, na luzie, do futbolu. Przebrania się w strój piłkarski i ganiania za piłką.

Surma przyznał jednak, że nie zamierza definitywnie kończyć przygody z futbolem. Wychowanek Wisły Kraków zamierza wiedzę przekazywać młodszym od siebie i zająć się trenowaniem:

– Po tym feralnym sezonie miałem dosyć piłki, ale mijały kolejne dni i ciągnęło wilka do lasu. Podjąłem decyzję, że przechodzę na drugą stronę. Odnowiłem swoją licencję trenerską. Dysponuję dyplomem UEFA A. Mogę samodzielnie pracować w III lidze, czyli na czwartym poziomie rozgrywkowym lub być asystentem trenera nawet w ekstraklasie. Wiem, że niełatwo przekwalifikować się z piłkarza na szkoleniowca. Być może zacznę od pracy w prywatnej szkółce. W piłce młodzieżowej jest bardzo dużo do zrobienia.

40-latek w piłkarskiej karierze grał w wielu topowych polskich klubach. Poza wcześniej wspomnianą Wisłą Kraków, miał on okazję bronić barw Legii Warszawa (z którą zdobył mistrzostwo Polski w 2005 roku), Lechii Gdańsk, czy w ostatnim czasie Ruchu Chorzów.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.

 

PRZEZKatowicki Sport
Poprzedni artykułZlatan Ibrahimović – Wrócę jeszcze lepszy niż wcześniej
Następny artykułOusmane Dembele przejdzie operację. Czeka go długa przerwa