Łukasz Piszczek kontuzjowany, w poniedziałek badania w Dortmundzie

0
łukasz-piszczek

W niedzielę, Polska zwyciężając z Czarnogórą 4:2, w piękny sposób przypieczętowała awans do przyszłorocznych mistrzostw świata w Rosji. Piłkarze sprawili masę radości samym sobie, a także wszystkim kibicom piłki nożnej w naszym kraju. Jednak jeden z naszych reprezentantów nie mógł w pełni cieszyć się z awansu.

Łukasz Piszczek, bo o nim mowa w 41. minucie podczas jednej z interwencji zderzył się z Wojciechem Szczęsnym. Sztab medyczny reprezentacji Polski przez dłuższą chwilę pracował nad tym, by 32-letni obrońca mógł wrócić na boisko. Zawodnik Borussii Dortmund w końcówce pierwszej odsłony gry co prawda pojawił się jeszcze na murawie, ale już drugie czterdzieści pięć minut oglądał z poziomu ławki rezerwowych. W 46. minucie zmienił go Maciej Rybus.

Polacy w drugiej połowie dali sobie wbić dwa gole. Selekcjoner kadry, Adam Nawałka zauważył po meczu, że zejście Piszczka zaburzyło grę obronną naszego zespołu.

Kontuzjowany zawodnik z samego rana udał się do Dortmundu, gdzie zostanie poddany badaniu rezonansem magnetycznym. Dopiero po nim będzie wiadomo jak długa przerwa w grze czeka naszego kadrowicza. Na ten moment wiadomo tyle, że Polak uszkodził więzadła w kolanie. Trzymamy kciuki, by te nie zostały zerwane, a jedynie naderwane.

Ku pokrzepieniu serc prezentujemy jeszcze raz gole z niedzielnego pojedynku z Czarnogórą i życzymy Łukaszowi jak najszybszego powrotu do zdrowia!

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułPięć powodów, dla których Borussia Dortmund zostanie mistrzem Niemiec
Następny artykułBramkarz reprezentacji Egiptu ustanowi rekord?