Luiz Felipe Scolari przejmie reprezentację Australii? “Jestem jednym z kandydatów”

0

Po tym, jak poinformowano, że Jurgen Klinsmann jest brany pod uwagę w kontekście pracy w reprezentacji Australii, na horyzoncie pojawiają się kolejne nazwiska. Doświadczony szkoleniowiec, Luiz Felipe Scolari, potwierdził, że prowadzi rozmowy w tej sprawie z tamtejszą federacją.

Reprezentacja Australii znalazła się w trudnej decyzji po tym, jak trener, który wraz z drużyną wywalczył awans na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Rosji, Ange Postecoglou, po zakończonych eliminacjach podał się do dymisji. Włodarze tamtejszej federacji natychmiast rozpoczęły poszukiwania kandydatów na to stanowisko, jednak jak dotychczas kończy się na rozmowach z potencjalnymi selekcjonerami.

W mediach przewijają się nazwiska w większości doświadczonych szkoleniowców: Jurgen Klinsmann, Guus Hiddink. Do tego grona dołączył także Luiz Felipe Scolari, który potwierdził, że odbył rozmowę z działaczami FFA (Australijski Związek Piłkarski):

– Jestem jednym z kandydatów, z którymi rozmawiają. Chcą wiedzieć, czy byłbym zainteresowany prowadzeniem Australii w mistrzostwach świata. Nie zamierzam jednak brać zespołu tylko do mundialu. Chciałbym prowadzić go z konkretnym projektem na rok lub dwa lata. Ale jestem zainteresowany! 

69-latek, jeśli chodzi o pracę reprezentacyjną, to dwukrotnie prowadził kadry Portugalii i Brazylii. W przeszłości głównie jednak trenował zespoły z Brazylii, a następnie skupił się na egzotyce: kluby z Kuwejtu, Uzbekistanu, Brazylii, Arabii Saudyjskiej. Scolari do ósmego listopada bieżącego roku był opiekunem Guangzhou Evergrande, który prowadził od 2015 roku.


ZAKŁAD BEZ RYZYKA 110 PLN + BONUS DO 400 PLN

Fortuna - większy bonus dla naszych Czytelników!

  1. Zarejestruj konto na Fortuna za pośrednictwem Gol.pl!
  2. Odbierz zakład bez ryzyka 110 PLN + bonus 100% do 400 PLN.
  3. Szczegóły znajdziesz TUTAJ.
Poprzedni artykułReal ruszy po dwóch klasowych bramkarzy
Następny artykułPeter Stoeger – Część tego zwycięstwa należy do Petera Bosza!