LOTTO Ekstraklasa znów w dawnej formule?

0

Karol Klimczak został nowym szefem Rady Nadzorczej Ekstraklasa SA. Działacz przyznał, że jednym z jego celów jest powrót do dawnej formuły, czyli systemu ESA 30. To nic innego jak rozegranie meczów każdy z każdym (u siebie i na wyjeździe) bez podziału na grupy.

Karol Klimczak od dawna należał do Rady Nadzorczej Ekstraklasy SA, ale jak dotychczas był tylko jej członkiem. Teraz prezes Lecha Poznań zastąpił na stanowisku szefa Macieja Wandzela.

Jedynym z postulatów Klimczaka jest to, aby LOTTO Ekstraklasa znów kończyła się po 30 kolejkach. Przypomnijmy, że od sezonu 2013/2014 po rozegraniu 30 kolejek następuje podział 16 zespołów na dwie grupy – mistrzowską i spadkową.

– Nie ukrywam, że planujemy wrócić do tradycyjnego systemu – 30 kolejek w sezonie, a więc mecz i rewanż bez rozgrywania rundy finałowej.

Klimczak został zapytany o to, kiedy można się spodziewać powrotu do ESA 30. Dodatkowo zdradził, że w grę wchodzą inne plany:

– Możliwe, że już od przyszłego sezonu. Do końca roku chcemy opracować system, który będzie obowiązywał przez kilka lat. Inną opcją jest poszerzenie ligi do 18 drużyn, co skutkowałoby 34 kolejkami w sezonie. Życzliwie na to patrzy PZPN. Są też propozycje, by na przykład na koniec rozgrywek sześć czołowych drużyn grało turniej o mistrzostwo, a sześć najsłabszych o utrzymanie, ale to oczywiście wymaga dyskusji z dużym wyprzedzeniem. Ja uważam, że najprostszy system jest najlepszy. ESA 37 była interesującym projektem, który jednak ostatecznie się nie sprawdził. Nie można się bać zmian, ale trzeba też mieć odwagę potem wyciągać wnioski.

Nowy szef Rady Nadzorczej zdradził co spowodowało, że będzie walczył o to, aby drużyny nie rozgrywały większej ilości meczów:

– Bo nie ma na to aż tylu wolnych terminów. Są też względy sportowe. Przerwa między sezonami musi być dłuższa. Skoro już na początku lipca gramy w europejskich pucharach, to kończmy sezon 10 czy 15 maja. Piłkarze muszą odpocząć, zregenerować się i mieć czas na przygotowania. To trzeba wszystko dokładnie przeanalizować. Być może nowy system rozgrywek powinien być skorelowany z prawami telewizyjnymi.

________________________________________________________________________

BONUS 100% OD PIERWSZEJ WPŁATY DO 600 ZŁOTYCH

Forbet

  1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  2. Odbierzcie bonus 100% od pierwszej wpłaty do 600 PLN.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
PRZEZPrzegląd Sportowy
Poprzedni artykułKoniec Carlo Ancelottiego w Bayernie Monachium?!
Następny artykułPremier League po polsku #GW7