LOTTO Ekstraklasa – Wisła Płock odwróciła losy meczu i pokonała Pogoń

0

Sobotnie mecze LOTTO Ekstraklasy rozpoczął pojedynek Wisły Płock z Pogonią Szczecin. Własne boisko nie było niestety w tym sezonie atutem płocczan. Poza wygraną (1:0) z Lechem Poznań, przegrali pozostałe spotkania, występując w roli gospodarza, nie strzelając w nich ani jednego gola.

W 9. minucie powinno być 1:0 dla “Nafciarzy”. Ogromny błąd popełnił we własnym polu karnym Lasha Dvali, który podał piłkę pod nogi Konrada Michalaka. Wypożyczony z Legii zawodnik zdecydował się na mocne uderzenie z pierwszej piłki, ale trafił w Seweryna Kiełpina.

Pierwszego gola w spotkaniu strzelili jednak goście. Kamil Drygas spokojnie wykończył doskonałe dośrodkowanie Davida Niepsuja. Kibice z Płocka zastanawiali się, czy to nie zwiastun kolejnego fatalnego wyniku u siebie.

Jednak Wisła Płock w porównaniu z poprzednimi spotkaniami nie wyglądała źle. Po stracie gola ekipa Jerzego Brzęczka ruszyła do ataku. Bramka “Portowców” była jednak jak zaczarowana.

Po przerwie oglądaliśmy naprawdę dobre zawody. “Nafciarze” naciskali coraz bardziej. Ich starania przyniosły skutek w 53. minucie. Doskonałym uderzeniem popisał się Damian Szymański i było 1:1. Osiem minut później było już 2:1 dla Wisły. Po świetnej wrzutce Szymańskiego, pięknego gola strzałem głową zdobył Mateusz Piątkowski.

Pogoń była tego dnia zdecydowanie gorsza od rywala. Zawodnikom Macieja Skorży brakowało szybkości, chęci do gry. “Portowcy” co prawda atakowali, ale robili to bardzo chaotycznie. W doliczonym czasie spotkania Wisłą Płock przypieczętowała trzy punkty. Z kontrą ruszył i sam ją wykończył Arkadiusz Reca.

Zespół trenera Brzęczka w końcu rozegrał dobre zawody i zanotował trzecią wygraną w sezonie. Ktoś kto zdecydował się na wytypowanie wygranej gospodarzy mógł nieźle zarobić. ForBET proponował na to zdarzenie kurs: 2.65!

Wisła Płock – Pogoń Szczecin 3:1 (0:1)

0:1 Kamil Drygas (16.),
1:1 Damian Szymański (53.),
2:1 Mateusz Piątkowski (61.),
3:1 Arkadiusz Reca (90+2.)

Wisła Płock:

Seweryn Kiełpin – Cezary Stefańczyk, Bartłomiej Sielewski, Igor Łasicki, Patryk Stępiński – Konrad Michalak (75. Arkadiusz Reca), Damian Szymański, Dominik Furman, Giorgi Merebaszwili – Nico Varela (73. Jose Kante), Mateusz Piątkowski (90. Damian Rasak).

Pogoń Szczecin:

Łukasz Załuska – David Niepsuj, Jarosław Fojut, Lasza Dwali, Ricardo Nunes – Tomasz Hołota (46. Jakub Piotrowski), Kamil Drygas, Dariusz Formella, Dawid Kort (73. Marcin Listkowski) – Adam Gyurcso (63. Spas Delew), Dawid Zieliński.

Sędzia: Paweł Raczkowski.

Widzów: 3111.

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ.
Poprzedni artykułGareth Barry wyrównał rekord Ryana Giggsa
Następny artykułLOTTO Ekstraklasa – Igor Angulo i Marcin Robak ponownie z golami. Kapitalny mecz w Zabrzu!