LOTTO Ekstraklasa – Wisła Kraków zdobyła twierdzę Wrocław

0
carlitos-lopez

Na zakończenie sobotnich zmagań LOTTO Ekstraklasy doszło do ciekawego starcia we Wrocławiu. W meczu sąsiadów w tabeli, Śląsk podejmował Wisłę Kraków.

Żadna z drużyn nie była faworytem tego starcia. ForBET wygraną gospodarzy wycenił na 2.15, za remis proponował kurs: 3.30, a za zwycięstwo gości 3.25.

Z pewnością kibice mogli oczekiwać dobrego widowiska. Oba zespoły w obecnych rozgrywkach prezentują ładny dla oka, ofensywny futbol. Ostatnie wyniki Śląska, który nie przegrał od ośmiu spotkań w LOTTO Ekstraklasie, a także klasa rywala przyciągnęły na trybuny Stadionu Miejskiego we Wrocławiu ponad dwadzieścia jeden tysięcy kibiców. Po raz kolejny w tym sezonie fani WKS-u nie zawiedli.

Pierwsza połowa mimo iż zakończyła się bezbramkowym remisem nie rozczarowała. Wiślacy powinni prowadzić, ale Jakub Wrąbel spisywał się tego wieczoru bardzo dobrze.

Tuż po zmianie stron “Biała Gwiazda” przeprowadziła doskonałą akcję. Rafał Boguski podał na lewą stronę do Carlitosa Lopeza, a Hiszpan popisał się fantastyczną asystą do wbiegającego Jesusa Imaza, który dał prowadzenie gościom. Była to pierwsza bramka w Ekstraklasie tego urodzonego w Lleidzie pomocnika.

Kilka minut później powinno być 2:0. Wiślacy pomysłowo rozegrali rzut wolny, ale piłka po uderzeniu jednego z nich o centymetry minęła prawy słupek bramki Śląska.

W 69. minucie po raz kolejny w tej kolejce LOTTO Ekstraklasy został użyty system VAR. Po obejrzeniu wideo powtórki, sędziujący zawody pan Paweł Raczkowski zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego. Arbiter dopatrzył się faulu Piotra Celebana. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Carlitos i pewnym strzałem pokonał Wrąbla.

Do końca spotkania oglądaliśmy dynamiczne widowisko. Obie ekipy miały swoje okazje, ale żadna ze stron nie potrafiła odnaleźć drogi do bramki rywala. Zdecydowanie w drużynie WKS-u szwankowała tego wieczoru skuteczność.

Śląsk Wrocław – Wisła Kraków 0:2 (0:0)

0:1 Jesus Imaz 49′
0:2 Carlitos Lopez 71′