LOTTO Ekstraklasa – remis w Gdyni na początek 9. serii spotkań

0
arka-zagłębie

W pierwszym piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy, Arka Gdynia podejmowała Zagłębie Lubin. Dla zespołu Leszka Ojrzyńskiego była to szansa, na drugie kolejne zwycięstwo na własnym stadionie. Goście od dwóch spotkań nie zaznali smaku wygranej.

Kibice mogli być pewni, że tego piątkowego wieczoru zobaczą gole. W 39 ostatnich meczach z udziałem ekipy Piotra Stokowca padała przynajmniej jedna bramka.

Podsumowując pierwszą połowię spotkania, jeden z dziennikarzy Eurosportu powiedział: “Gorzej już być nie może”. To był chyba najlepszy komentarz do tej części meczu. Tylko jeden strzał na bramkę, ślamazarne tempo, masa niedokładności. Chyba wszyscy liczyliśmy na zdecydowanie lepsza postawę zawodników w drugich czterdziestu pięciu minutach gry.

Po przerwie na szczęście piłkarze się obudzili. Już w 48. minucie mogło być 1:0 dla gości. Doskonałą sytuację zmarnował jednak Bartłomiej Pawłowski, który pędząc praktycznie sam na sam z bramkarzem, fatalnie uderzył futbolówkę. Pierwsze minuty drugiej połowy należały do Zagłębia Lubin. Zespół trenera Stokowca był zdecydowanie bliżej zdobycia bramki.

Jednak to Arka Gdynia zdobyła pierwszego gola. W 62. minucie w zamieszaniu w polu karnym, po rzucie rożnym, najlepiej odnalazł się Damian Zbozień i skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Martina Polacka.

W 79. minucie był już remis. Wprowadzony dziesięć minut wcześniej, Patryk Tuszyński płaskim strzałem z dwunastego metra pokonał Pavelsa Steinborsa. Dla snajpera Zagłębia było to premierowe trafienie dla ekipy “Miedziowych”. Po wyrównującej bramce obie strony starały się zdobyć zwycięską bramkę, ale więcej goli na Stadionie Miejskim w Gdyni nie zobaczyliśmy. Po słabym spotkaniu wydaje się, że mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów.

Lubinianie przynajmniej na dwie godziny wskoczyli na fotel lidera LOTTO Ekstraklasy. Ktoś kto przewidział remis w tym spotkaniu mógł nieźle zarobić. ForBET za takie rozstrzygnięcie proponował przed meczem kurs: 3.15.

Arka Gdynia – Zagłębie Lubin 1:1 (0:0)

1:0 Zbozień 62′
1:1 Tuszyński 79′