LOTTO Ekstraklasa – Pogoń nie potrafiła utrzymać prowadzenia w meczu na wodzie

0

Pierwszy sobotni mecz LOTTO Ekstraklasy miał się rozpocząć o 15:30. Ostatnia w tabeli Pogoń Szczecin podejmowała przedostatniego Piasta Gliwice. Ostatecznie jednak spotkanie nie rozpoczęło się zgodnie z planem.

Wszystkiemu winne fatalne warunki atmosferyczne w Szczecinie. W wyniku ulewnego deszczu murawa nie nadawał się do gry.

Do akcji wkroczył ciężki sprzęt i udało się doprowadzić boisko do dostatecznego stanu by rozegrać ten pojedynek. Starcie Pogoń – Piast rozpoczęło się z półgodzinnym opóźnieniem.

Świetnie w spotkanie weszła ekipa gości. Już w 3. minucie, po rzucie rożnym piłka trafiła do stojącego na szesnastym metrze Joela Valencii. Ekwadorczyk zdecydował się na strzał z dystansu i pokonał zasłoniętego Łukasza Załuskę.

Pomimo fatalnych warunków gry, byliśmy świadkami całkiem przyzwoitego widowiska. Pogoń wyrównała już w 18. minucie. Dobrivoj Rusow sparował strzał z dystansu rywala, jednak do odbitej piłki najszybciej dopadł Adam Frączczak i zdobył swojego czwartego gola w obecnych rozgrywkach.

Wydaje się, że Pogoń wyglądała trochę lepiej, ale w grze przez fatalny stan murawy sporo było przypadku. W 66. minucie garstka kibiców oglądająca mecz na żywo wpadła w euforię. Spas Delew zdobył gola dającego prowadzenie “Portowcom”

W 75. minucie bardzo dobrą akcję przeprowadził Delew. Najpierw drybling, później piękny strzał, który wylądował na poprzeczce bramki Piasta. Powinno być 3:1 dla gospodarzy. Trzeba przyznać, że zarówno Bułgar jak i Frączczak byli wyróżniającymi się postaciami pomorskiej ekipy.

Czego nie zrobili zawodnicy Pogoni, zrobili gości. W 82. minucie po zamieszaniu w polu karnym piłkę wzdłuż bramki posłał Martin Bukata, a Łukasz Załuska interweniując wpakował sobie piłkę do bramki. Wydaje się, że to było samobójcze trafienie golkipera gospodarzy.

Ostatecznie Pogoń Szczecin zaledwie zremisowała z Piastem Gliwice 2:2. Wydaje się, że ten wynik nie jest w pełni satysfakcjonujący dla gospodarzy, którzy byli zespołem lepszym od rywali. Patrząc na grę szczecińskiej ekipy, kibice mogą mieć odrobinę nadziei na lepszą przyszłość, na to, że ich ulubieńcom uda się utrzymać w LOTTO Ekstraklasie.

Pogoń Szczecin – Piast Gliwice 2:2 (1:1)

0:1 Valencia 3′
1:1 Frączczak 18′