LOTTO Ekstraklasa – Legia wygrywa trzeci raz z rzędu

0
jarosław-niezgoda

Po ciekawym widowisku jakie zafundowali nam wcześniej zawodnicy Jagiellonii Białystok i Zagłębia Lubin, kibice LOTTO Ekstraklasy liczyli na kolejny emocjonujący pojedynek. W Warszawie, Legia podejmowała Arkę Gdynia.

Legia ostatnio gra coraz lepiej. Dwa kolejne zwycięstwa w lidze pozwoliły im doszlusować do ścisłej czołówki Ekstraklasy. Forma gości też musiała budzić szacunek. Zespół trenera Leszka Ojrzyńskiego nie przegrał ani razu od końca sierpnia, licząc wszystkie rozgrywki.

Już na rozgrzewce widać było, że forma jest.

Co ciekawe to na Arka osiągnęła przewagę na początku spotkania. Widać było, że gdynianie nie przyjechali do stolicy po najniższy wymiar kary. To co działo się na boisku mogło lekko niepokoić fanów mistrzów Polski. Arkowcy atakowali, a Legia strzeliła gola. W 37. minucie bardzo dobre dośrodkowanie z rzutu wolnego w wykonaniu Krzysztofa Mączyńskiego. Do sprytnie zagranej piłki najlepiej wyszedł Jarosław Niezgoda i strzałem z pierwszej piłki pokonał Pavelsa Steinborsa.

Po przerwie Legia zagrała dużo lepiej. Zawodnicy Romeo Jozaka uznali, że dwa skromne zwycięstwa po 1:0 to jednak za mało dla kibiców i postanowili zapolować na kolejne trafienie. Długo im się to nie udawało, ale nadeszłą 85. minuta. Armando Sadiku wypuścił w bój Michała Kucharczyka, a słynny “Kuchy” nie miał problemu z pokonaniem bramkarza Arki.

Ostatecznie Legia wygrała 2:0 i awansowała na drugą pozycję w LOTTO Ekstraklasie, wyprzedzając Lecha Poznań.

Legia Warszawa – Arka Gdynia 2:0 (1:0)

1:0 Niezgoda 38′
2:0 Kucharczyk 85′