LOTTO Ekstraklasa – Korona Kielce z pierwszym remisem u siebie

0
korona-piast

LOTTO Ekstraklasa nie zwalnia tempa. W środku tygodnia rozegrano 20. kolejkę spotkań. W piątek rozpoczęła się ostatnia w tym roku kalendarzowym seria spotkań. Na pierwszy ogień poszli zawodnicy Korony Kielce i Piasta Gliwice.

Korona Kielce chciała przede wszystkim zmazać fatalne wrażenie jakie pozostawiła w dwóch ostatnich spotkaniach. Drużyna prowadzona przez Gino Lettieriego doznała w nich sromotnych porażek. 0:3 z Arką Gdynia i 1:5 w Białymstoku z Jagiellonią chluby nie przynosi. W Gliwicach też nie za ciekawie. Piast przed 21. kolejką spotkań zajmował przedostatnią pozycję w LOTTO Ekstraklasie, a patrząc na coraz lepszą postawę Pogoni Szczecin, mógł spędzić zimę jako czerwona latarnia ligi.

Oba zespoły zaczęły bardzo ostrożnie. Pierwszą groźną sytuację miał Maciej Jankowski. Strzał napastnika Piasta z linii pola karnego obronił jednak pewnie Maciej Gostomski. Ten sam zawodnik w pierwszej połowie w jeszcze lepszej sytuacji nie trafił w bramkę. Zapewne będzie się długo zastanawiał jak nie skierował piłki do bramki Korony.

Gospodarze odpowiedzieli dwoma groźnymi strzałami głową. Najpierw Radek Dejmek posłał piłkę nad poprzeczką, a chwilę przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu Bartosz Rymaniak chyba za szybko zamknął oczy i zamiast do bramki, uderzył futbolówkę obok słupka bramki strzeżonej przez Dobrivoja Rusowa. Do przerwy bez goli, ale schodzący do szatni zawodnicy zapewniali, że kibice zobaczą tego wieczoru bramki.

W 54. minucie powinno być 1:0. Bardzo dobrą akcję przeprowadził Rymaniak, który podał do Niki Kaczarawy. Jednak Gruzin przegrał pojedynek z Rusovem. Kilka sekund później z bliska uderzał Kiełb, ale i tu górą świetnie dysponowany golkiper gości.

Jednak polska ekstraklasa bywa nieprzewidywalna. Piłkarze chcieli zakończyć rok z przytupem i wszystko co najlepsze zostawili na ostatnie dziesięć minut pojedynku. Najpierw wypuszczony w bój Konstantin Vassiljev przeprowadził świetny rajd zakończony płaskim strzałem. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki Korony. Radość gości trwała zaledwie cztery minuty. Wyrównującą bramkę strzelił Kaczarawa. Można śmiało powiedzieć, że był to świąteczny prezent od ekipy z Górnego Śląska dla kielczan.

Chwilę później Piast powinien ponownie prowadzić. Jednak ofiarny wślizg Dejmka powstrzymał strzał Karola Angielskiego, który był już praktycznie sam na sam z Gostomskim i mógł zapytać, w który róg ma uderzyć.

Ostatecznie na Arenie Kielce padł remis. Tym samym Korona Kielce zapewniła sobie to, że zimę spędzi w górnej ósemce LOTTO Ekstraklasy. Przed Piastem ciężkie zadanie. Wiosną będą musieli zrobić wszystko by zacząć gromadzić punkty  stopniu wyższym niż to miało miejsce do tej pory.

Korona Kielce – Piast Gliwice 2:0 (0:0)

0:1 Vassiljev 85′
1:1 Kaczarawa 90′