LOTTO Ekstraklasa – Górnik wygrywa z Sandecją, kolejne trafienie Angulo

0

Na zakończenie sobotnich zmagań w LOTTO Ekstraklasie, doszło do pojedynku beniaminków. W Niecieczy, Sandecja Nowy Sącz podejmowała rewelację rozgrywek – Górnika Zabrze.

Jeszcze przed rozpoczęciem spotkania doszło do zabawnej sytuacji. Sędzia Paweł Gil zapomniał żetonu do losowania stron. Po przeszukaniu wszystkich kieszeni, do losowania użył gwizdka.

Gol Sandecji niezwykle ucieszył kibiców nie tylko w Nowym Sączu. Chodzą słuchy, że w Poznaniu wybuchła fala radości na wieść o tej bramce.

Wiele osób patrząc a historię występów Górnika w tym sezonie, przepowiadało, że zabrzanie zagrają słabszą drugą odsłonę meczu.Jakże mylna to była opinia.

W 57. minucie był już remis. Zabrzanie zamknęli w prawdziwym zamku hokejowym Sandecję. Próbowali rozciągać obronę gospodarzy, wrzucać piłkę, ale dłuższą chwilę piłka odbijała się jak od muru. W końcu udało się jedno z dośrodkowań. Strzał głową obronił jeszcze Gliwa, ale wobec dobitki Szymona Matuszka był bezradny. Było to drugie trafienie tego zawodnika w historii jego występów w Ekstraklasie. Poprzednie zaliczył… dziewięć lat temu.

W 59. minucie meczu drugą żółtą kartkę powinien zobaczyć obrońca gości, Dani Suarez. Hiszpan “niechcący” zatrzymał kontrę “Sączersów” ręką. Zawodnicy z Nowego Sącza bardzo protestowali, jednak sędzia Gil był nieugięty.

W 62. minucie było już 2:1 dla Górnika. Świetną piłkę z głębi pola zagrał Rafał Kurzawa, ta trafiła do Igora Angulo. Hiszpan minął dwóch obrońców rywali jak tyczki i plasowanym strzałem pokonał Michała Gliwę. Było to 14. trafienie urodzonego w Bilbao snajpera.

Do końca spotkania trwała zaciekła walka. Sandecja nie zaprzestała natarcia nawet po czerwonej kartce dla Filipa Piszczka. Zwycięstwo zabrzan rodziło się w prawdziwych bólach. Górnik cierpiał, ale sięgnął po trzy punkty, dzięki temu drużyna z Górnego Śląska melduje się na pozycji lidera LOTTO Ekstraklasy.

Sandecja Nowy Sącz – Górnik Zabrze 1:2 (1:0)

1:0 Bucko 30′
1:1 Matuszek 58′
1:2 Angulo 62′

Sandecja:

Gliwa, Basta, Piter-Bucko, Krachunov, Mraz, Cetnarski (64. Kasprzak), Baran, Danek (78. Korzym), Trochim, Brzyski (78. Malkowski), Piszczek

Górnik:

Loska, Koj, Suarez, Wieteska, Wolniewicz, Matuszek, Ambrosiewicz (46. Żubrowski), Kądzior (88. Olszewski), Kurzawa, Angulo, Ł. Wolsztyński (84. Ledecky)

Sędzia: Paweł Gil.

1. Już teraz załóżcie konto na platformie ForBET korzystając z naszego linka.
  3. Więcej informacji na temat oferty ForBET znajdziecie TUTAJ
Poprzedni artykułBundesliga – wygrana Bayernu w hicie, Lewandowski zszedł z kontuzją
Następny artykułSerie A – Gonzalo Higuain bohaterem, przebłysk geniuszu El Shaarawy’ego