LOTTO Ekstraklasa – Darko Jevtić uratował punkt Lechowi

0
darko-jevtić

W drugim piątkowym meczu LOTTO Ekstraklasy doszło do starcia lidera tabeli, Lecha Poznań z siódmą Wisłą Kraków. Gospodarze mimo iż zanotowali ostatnio dwa remisu, wciąż prowadzą w lidze. Wisła grała natomiast straszliwie w kratkę, ale na wyjazdach nie zwykła remisować.

Wisła przyjechała do Poznania znacznie osłabiona, bez Pawła Brożka, Patryka Małeckiego, Ivana Gonzaleza, a na rozgrzewce urazu mięśnia dwugłowego doznał Pol Llonch. Jednak jak pokazał wczorajszy mecz w pucharze Polski pomiędzy Zagłębiem Lubin a Koroną, ubytki w składzie nie oznaczają, że gospodarze mogli z góry dopisać do swojego dorobku trzy punkty.

Jednak bukmacherzy bardziej wierzyli w zwycięstwo Lecha. ForBET za wygraną ekipy prowadzonej przez Nenada Bjelicę wystawili kurs: 1.80, za podział punktów: 3.50, a za wygraną Wisły 4.50.

Od początku spotkania to niespodziewanie goście byli częściej w posiadaniu piłki, ale gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. W 8. minucie zrobiło się 1:0 dla Wisły. Górną piłkę w polu karnym Lecha przyjął Kamil Wojtokowski, wycofał do nadbiegającego Carlitosa Lopeza, a ten bez zastanowienia oddał strzał z pierwszej piłki. Futbolówka przeleciała między nogami Lasse Nielsena i wylądowała w bramce “Kolejorza”. Hiszpan oddał bardzo precyzyjny strzał, Matus Putnocky był bez szans.

Lech po stracie gola próbował zdominować “Białą Gwiazdę”. Jednak zawodnicy Kiko Ramireza grali niezwykle uważnie w obronie i z ataków gospodarzy nie za wiele wychodziło.

W 36. minucie powinno być 1:1. Z ponad 20 metrów huknął Maciej Makuszewski, Michał Buchalik odbił piłkę, dopadł do niej Darko Jevtić, ale ponownie golkiper Wisły popisał się świetną interwencją! Minutę później kolejna doskonała akcje Lecha. Maciej Gajos przyjęciem piłki położył na ziemię doświadczonego Arkadiusza Głowackiego, uderzył po długim rogu bramki Buchalika, jednak golkiper gości był na posterunku, a dobitkę wyekspediowali obrońcy.

Drugą połowę Lech rozpoczął z jasnym postanowieniem, by jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. Jednak obrona Wisły była szczelna i grała ofiarnie. Z każdą minutą przewaga “Kolejorza” stawała się coraz wyraźniejsza. Na kwadrans przed końcem gospodarze można powiedzieć szturmowali bramkę Buchalika. Wisła miała problemy z wyjściem z własnej połowy. Gdy wydawało się, że Wisła wywiezie ze stolicy Wielkopolski trzy punkty, zawodnicy Bjelicy w końcu złamali opór gości. W czwartej minucie doliczonego czasu gry gola ratującego Lechowi jedno oczko zdobył Darko Jevtić!

Lech Poznań – Wisła Kraków 1:1 (0:1)

0:1 – Carlitos Lopez 8′
1:1 – Darko Jevtić 90'+4